Rate this post

Kamień spiekany to podgrzana mineralnie matryca (spiek), która tworzy stałą, nieprzepuszczalną masę, dzięki czemu powierzchnia jest odporna i nie może być wytrawiona, zeskrobana, spalona ani poplamiona. W rzeczywistości panele z kamienia spiekanego są stosowane w ściennych i elewacyjnych wyrobach, a także w podłogach, a nawet blatach. Zazwyczaj spieki są przeznaczone do użytku w blatach kuchennych, ale istnieje wiele innych zastosowań tego materiału, takich jak powierzchnia kominka, okładzina ścienna i wspomniana podłoga.

Cienkie płyty spiekane zwane spiekami kwarcowymi mogą być stosowane do budowy elewacji mebli, obramowań kominów oraz okładzin ścian wewnętrznych i zewnętrznych. Kamień spiekany kosztuje około 300-2000 zł m2 nie wliczając montażu spieku. Wszystko zależy od producenta spieku oraz użytej grubości.
Myśląc o blatach, zwykle pierwszą myślą jest granit lub kwarc czyli konglomerat kwarcowy.

Granit i marmur są powszechnie uważane za dwóch wiodących pretendentów ze względu na ich uderzające naturalne piękno i trwałość. Granit jest niezwykle wytrzymałym materiałem, który jest odporny na zarysowania i pęknięcia, a także jest odporny na ciepło. Chociaż kwarc jak-konglomerat jest odporny na ciepło, nadal istnieją pewne temperatury zbyt wysokie dla żywic zawartych w jego składzie, które wpływają się na jego skład negatywnie. W produktach spiekanych taki problem nie występują ponieważ są one całkowicie odporne na wchłanianie zabrudzeń oraz porysowania. Jedynym minusem jest mniejsza trwałość spieku na uderzenia mechaniczne szczególnie krawędzi. Łatwo mogą ulec odłamaniu.

Powierzchnie spiekane tworzą iluzję naturalnych naturalnych i niepowtarzalnych walorów. Spiekane powierzchnie w rzeczywistości naśladują te, które powstają w wyniku naturalnych procesów w granicie czy marmurze a także imitację drewna oraz wielu innych różnorodnych struktur. Na koniec nadawana jest unikalna struktura imitująca m.in. kamień w technologii nadruku. Proces ten jest utrwalany poprzez wypiekanie i wykorzystuje intensywne ciepło, wraz z innymi siłami, takimi jak ciśnienie, do przekształcenia naturalnie występujących minerałów w stałe masy nowego materiału zwanego spiekiem.

Oznacza to również, że materiały te są naturalnie zapobiegające rozwojowi bakterii i wirusów. Podobnie jak dwa rodzaje kamieni naturalnych mogą mieć pewne wspólne cechy, jednak mogą też się też różnić składem czy wyglądem.

Pielęgnacja blatów ze spieku nie wymagająca podczas użytkowania jak naturalny granit. Spieki myjemy płynem Daystone, który doskonale poradzi sobie z mazakami na ich powierzchni. Blaty z ceramiki nie wymagają impregnacji jednak w celu podniesienia walorów estetycznych można je odświeżyć używając powłoki Daystone Cover.

Dodaj komentarz