5/5 - (16 votes)

Kamieniarstwo sakralne

Każdy kościół ma swoją duszę. Odpowiednie przyozdobienie w kamieniu uwidoczni ją w pełni. kamieniarstwo sakralneJesteśmy w stanie sprostać nawet najbardziej wygórowanym wymaganiom. Zajmiemy się wykonaniem ołtarzy kościołów, kaplic oraz elementów kościelnych z kamienia m.in. ołtarze, chrzcielnice, ambonki, stoły. Współpracujemy z  firmami oraz projektantami specjalizującymi się w pomieszczeniach sakralnych.  Wykonujemy nietypowe zamówienia. Posiadamy również w sprzedaży odpowiednie środki do pielęgnacji kamienia w kościołach, aby na długi czas kamień ożywiał i podkreślał wnętrze kościoła.
Jesteśmy firmą godna zaufania.
Zobacz naszą GALERIĘ REALIZACJI
           

Wyposażenie kościoła z granitu

Kościół to wyjątkowe miejsce. To właśnie tam panuje podniosła atmosfera, pełna spokoju, harmonii, która tak pozytywnie wpływa na człowieka. Można się wyciszyć, odetchnąć, złapać chwilę na refleksje, pomodlić w skupieniu. Mistyczny klimat panujący w kościele, w połączeniu ze wspaniałymi elementami wyposażenia tego wyjątkowego wnętrza, tworzą specyficzną, pełną nadziei atmosferę. Nasze ołtarze, chrzcielnice oraz inne elementy wyposażenia świątyń wykonane z granitu są wspaniałą inwestycją na lata, sprawiającą, że każda świątynia staje się jeszcze bardziej wyjątkowym miejscem.

Ołtarz z granitu

Granit to jeden z najpowszechniejszych materiałów używanych do wyrobu elementów wyposażenia świątyń, takich jak kaplice i kościoły. Tak jest od wieków. W kościołach zawsze stawiano na to, co najbardziej szlachetne, wykonane z najlepszych dostępnych materiałów. W końcu wierni chcą uczcić Boga również w ten sposób, tworząc przestrzeń w której zwyczajnie chce się przebywać podczas modlitwy i spotkań na mszach świętych. Ołtarz z granitu to wspaniała inwestycja w wyposażenie każdej świątyni. Ponadczasowy, minimalistyczny materiał, odznaczający się niezwykłą trwałością i odpornością na wszelkie warunki atmosferyczne, a także czynniki mechaniczne, to doskonały wybór.

Chrzcielnica z granitu lub marmuru

Chrzest święty to jeden z najważniejszych sakramentów w życiu każdego chrześcijanina. To właśnie chrzest jest też wyjątkowym wydarzeniem w życiu każdej rodziny, w której rodzi się nowy człowiek. To wyjątkowo podniosła okazja. To właśnie wtedy świeżo narodzony człowiek wchodzi w szeregi wiernych. Aby podkreślić charakter tego szczególnego momentu, duchowni stawiają na trwałe i piękne elementy wyposażenia świątyń, takie jak na przykład chrzcielnica z marmuru lub granitu. To ponadczasowe, wykonane z niezwykłą starannością przedmioty, które stają się nie tylko doskonałym elementem wyposażenia świątyni, ale też inwestycją na lata. Takie chrzcielnice przez kolejne dekady stanowią wystrój świątyni, nie zdradzając najmniejszych śladów zużycia.

Marmur i granit w wyposażeniu kościoła

Przedmioty tworzone z pasją od pokoleń przez prawdziwych rzemieślników, którzy na granicie i marmurze znają się najlepiej, są najwspanialszą ozdobą i elementem wystroju świątyni. Podkreślają wyjątkowy charakter tej przestrzeni. Tworzą atmosferę, której tak bardzo szukają współcześni wierni, dla których kościół lub kaplica jest miejscem wyciszenia, oderwania na chwilę od często trudnej rzeczywistości, skupienia i modlitwy. Warto wybierać takie ponadczasowe elementy wyposażenia wnętrza świątyni, które z biegiem lat nabierają jeszcze bardziej charakteru i szlachetności. To te elementy wystroju, które zawsze będą w świątyni. Współczesne kościoły, często urządzone w sposób prosty, minimalistyczny, bez zbędnego przepychu, potrzebują właśnie takich eleganckich form. Nasze elementy wyposażenia z granitu i marmuru doskonale wpisują się we współczesną modę na wystrój nowoczesnych świątyń, są cenione w regionie oraz pozostałych częściach kraju.