5/5 - (10 votes)

Fronty kamienne

Wykorzystanie kamienia naturalnego we wnętrzach to już codzienność. Duże wrażenie robi użycie kamienia na blatach a także chcąc spotęgować wygląd użycie na frontach kuchennych. Dostępność różnych materiałów ze struktura kamienia pozwala na odpowiedni dobór do potrzeb projektowych oraz użytkowych końcowego odbiorcy. Obalamy mity ciężkości kamienia, którego nie można wykorzystać w zadowalający sposób. Dzisiaj technologia chemii kamieniarskiej oraz wykorzystanie nowoczesnych maszyn do jego obróbki ewaluowała do tego stopnia, że niemożliwe nieistnieje.

fronty z marmuru

Fronty meblowe

Występują różne rodzaje wykonania frontów począwszy od płyt mdf, frontów z naturalnego drewna, drewnopodobne, lakierowane z połysku, macie lub półmacie a także z różnymi zdobieniami stylizowane a także całkiem gładkie. Fronty posiadają różne rodzaje uchwytów przykręcanych do nich lecz występują także uchwyty chowane pod blatem czyli frezowane od tyłu frontu. Częstym zastosowaniem systemu otwierania szuflad z frontami są systemu push open, które samoczynnie po naciśnięciu frontów nie otwierają. Systemy te mogą być wspierane przez serwa elektryczne wówczas samo otwieranie i zamykanie frontów odbywa się automatycznie.

Fronty kuchenne

Jak sami dobrze wiecie podczas użytkowania w kuchni może wydarzyć się wiele niespodziewanych sytuacji przy których fronty kuchenne będą narażone na zabrudzenie, uderzenie czy wilgoć. W kuchni spędzamy skoro czasu przyrządzając śniadania, obiady czy kolację. Nawet dzieci przygotowując swoje pierwsze posiłki podczas dorastania powodują duże narażenie frontów na uszkodzenia. Dlatego wykonanie frontów obłożonych kamieniem daje komfort i spokój podczas mocnego użytkowania kuchni.

Fronty łazienkowe

Fronty stosowane w łazienkach są najbardziej narażone na wilgoć panującą podczas użytkowania prysznica lub kąpieli w wannie. Stosowane fronty w łazienkach, strefach spa czy w pokojach saunowych wykonywane są na płytach sklejkach wodoodpornych co zapobiega wypatrzeniu się i odkształcaniu powierzchni do której przylega kamień naturalny, spiek kwarcowy , konglomerat czy fornir kamienny. Łazienka jest miejscem bardzo wymagającym więc chcąc zachować długą żywotność frontów użyte materiały powinny być odporne na wilgoć i wysokiej jakości.

Fronty kuchenne z marmuru lub kamienia naturalnego

Do niedawna marmur jako kamień naturalny w kuchni były zarezerwowane prawie wyłącznie na ścianę a nie na blat. Dzięki możliwościom jakie daje technologia wykonywania różnych materiałów marmuropodobnych możliwe jest również wykonanie blatów kuchennych oraz frontów meblowych z z uwidocznioną strukturą marmuru. Także zwiększyły się możliwości wykorzystania kamienia naturalnego na blaty oraz fronty meblowe równie i marmuru wykończonego w strukturze leader.

Kamienne fronty kuchenne

Kamień jako materiał naturalny nabiera coraz większego znaczenia w wykończeniu eleganckich i prestiżowych wnętrz. Samo użycie materiału naturalnego wspiera pozytywna korelację między człowiekiem a naturą. Zastosowanie kamienia na frontach w kuchni w miejscu gdzie spędza się najwięcej czasu wspomaga synchronizację oraz poprawia samopoczucie człowieka. Oprócz samego wpływu natury na człowieka można dodać do tego praktyczność zastosowanego materiału bez obaw o jego złe sprawowanie się w kuchni gdzie dominuje wilgoć oraz różnego rodzaju produkty spożywcze również barwiące.

fronty łazienkowe

Ciężki kamień staje się lekki.

Kuchnie od zawsze wykorzystywały kamień naturalny do swoich powierzchni roboczych, ponieważ łączy on w sobie piękno i trwałość. Jednak nadmierna waga wykluczyła możliwość zintegrowania kamienia naturalnego z samymi meblami. Standardowa grubość kamienia to co najmniej 2 cm, więc stworzenie frontów, szuflad lub szafek wraz z systemami prowadzącymi je było dużym wyzwaniem.

Dzisiaj dzięki dostępności różnych naturalnych materiałów osiągamy wagę prawie trzykrotnie niższą niż konwencjonalny kamień naturalny, jednocześnie zmniejszając jego grubość i zwiększając wytrzymałość każdego frontu.
W przypadku, gdy projekt tego wymaga, możemy stworzyć na wymiar fronty z kamienia naturalnego z widokiem na wszystkie strony bez utraty wagi.

Żaden rozmiar nie jest czynnikiem decydującym, ponieważ wykonujemy rozmiary do 300 cm z kontynuacją słojów a rozkładając płytę z kontynuacją użyleń uzyskujemy powierzchnie do 480 cm.

Zabezpieczone krawędzie frontów meblowych

Fronty kuchenne przy kamieniu naturalnych fazuje się pod skosem łącząc ruchomy panel z blatem w taki sposób aby po jego zamknięciu tworzył estetyczne i funkcjonalne połączenie. W przypadku wykorzystania cieńszych materiałów jak spieki kwarcowe krawędzie frontów okleja nie okleiną pcv dobrana do koloru stosowanego kamienia. W ten sposób uzyskuje się estetyczne wykonanie ale przede wszystkim praktyczne i trwałe użytkowanie bez obaw o ukruszenie kamienia.

Wykonamy wszystkie rodzaje elementów mebli kuchennych

Dzięki połączeniu nowoczesnych technologii obróbki kamienia, posiadanie wykwalifikowanej kadry pracowniczej oraz dużemu doświadczeniu w branży kamieniarskiej, umożliwia nam tworzenie w marmurze, granicie oraz materiałach kamieniopochodnych nowych realizacji. Wykonanie drzwiczek, drzwi przesuwnych, szuflad meblowych, gablot, podświetlanych elementów, frontów wysuwanych czy otwieranych, blend oraz innych elementów meblowych, które wcześniej były nie do pomyślenia z wykorzystaniem kamienia, nie sprawia nam większego problemu. Połączenie nowych trendów w chemii budowlanej i kamieniarskiej pozwala na połączenie sztywnych i twardych materiałów z płytami mdf czy sklejkami, które zachowają swoje wysokie właściwości użytkowe bezproblemowo.