5/5 - (16 votes)

Cięcie wodą

Waterjet lub cięcie strumieniem wody – jest to ogólna nazwa technologii przecinania lub czyszczenia różnych materiałów
z wykorzystaniem wody pod wysokim ciśnieniem.

Prędkość takiej strugi wody, u wylotu dyszy, wynosi ok 300m/s = 1080 km/h,
natomiast dla porównania prędkość rozchodzenia się dźwięku
jest równa 340,3 m/s = 1225 km/h.
Pod takim ciśnieniem i prędkością wody jesteśmy w stanie uciąć wszelkie
materiały do grubości 20 cm bezinwazyjnie.

Zastosowanie cięcia wodą WATER JET
Skomplikowane wzory posadzkowe z kamienia naturalnego i ceramiki

znaki firmowe, loga naścienne lub posadzkowe

– kompozycje mieszane z kamienia, stali nierdzewnych, mosiądzu itp. meble,
elementy wystroju wnętrz wykonywane jako kompozycje łączone z marmuru, granitu,
drewna, szkła, stali nierdzewnej i mosiądzu, uszczelki, płytki ceramiczne oraz
wszelkiego typu z różnych materiałów (również zbrojonych),
oraz inne elementy wykonywane ze stali, aluminium, miedzi, mosiądzu itp.

 

 

Jeżeli szukasz bezpiecznego i precycyjnego rozwiązania przecięcia różnych materiałów
to skontaktuj się z nami.
Maksymalny wymiar cięcia elementu wynosi 1500×3000 mm.

Dowiedz się więcej

cięcie wodą rzeszów

 

 

 

 

 

 

Cięcie płytek

 

Jakie materiały można ciąć wodą?

Waterjet daje możliwość wycinania wodą z precyzją 0,1 mm takich materiałów, jak: stal węglowa, kamień naturalny i konglemerat, metale kolorowe i stopy metali kolorowych, stal nierdzewna, ceramika, szkło i poliwęglan, gres, guma i tworzywa sztuczne, drewno i płyty drewnopochodne. A zatem możliwe jest wycięcie z prawie wszystkich dostępnych materiałów. Jeśli jednak posiadasz nietypowy materiał, możemy dla Ciebie wykonać próbkę wycięcia. Najczęściej metoda ta wykorzystywana jest, gdy niezbędne jest cięcie płytek wodą czy też cięcie wodą kamienia.

Najnowsza technologia cięcia materiałów wodą

Obecnie istnieje kilka technik cięcia i czyszczenia różnorodnych materiałów, jednak coraz bardziej popularna jest metoda waterjet, czy inaczej obróbka strumieniowo – ścierna, czyli innowacyjna metoda wykorzystująca strumienie wody o ekstremalnie wysokim ciśnieniu, celem przecięcia materiału o grubości nieprzekraczającej 195 mm. Dzięki takiej metodzie możliwe jest wycinanie przy pomocy wody dużych elementów, nawet kilku jednocześnie.

Cięcie wodą

Zalety metody Waterjet

Największą zaletą wykorzystywania technologii cięcia strumieniem wody o ekstremalnie wysokim ciśnieniu jest przede wszystkim możliwość posługiwania się w nią w stosunku do prawie wszystkich dostępnych materiałów, nawet tych o bardzo twardej strukturze. W przypadku cięcia miękkich i cienkich materiałów, wystarcza sama woda. Natomiast, gdy cięte mają być materiały o twardej i grubej strukturze, konieczne jest użycie wody z domieszką środka ściernego, czyli garnetu. Proces ten polega na tym, że woda rozpędza ścierniwo do prędkości zbliżonej do prędkości dźwięku. Dzięki temu wycięcie materiału odbywa się z nienaganną precyzją.
Za stosowaniem metody Waterjet przemawia również fakt, że brak jest oddziaływania cieplnego na obrabiany surowiec, a tym samym zachowuje on swoją strukturę i nie ulega uszkodzeniom i zniekształceniom. Ponadto swoją popularność metoda Waterjet zawdzięcza wysokiej jakości ciętym krawędziom, niezwykłej precyzji, możliwości wykonania dowolnych kształtów, a także błyskawicznej i efektywnej obróbce surowca. Ważne jest także, iż podczas obróbki nie wytwarzane są szkodliwe opary czy też niebezpieczne odpady, a zatem jest to technologia przyjazna środowisku.

Jak wykonujemy obróbkę?

Do metody Waterjet wykorzystujemy profesjonalne, najwyższej jakości maszyny, dzięki czemu cięcie płytek Rzeszów wykonane jest z największą precyzją. Do obróbki nawet najtwardszych materiałów przygotowujemy się z dużym zaangażowaniem i skrupulatnością, dzięki czemu zagwarantowane jest, że nawet cięcie wodą kamienia wykonane zostanie z największą dokładnością i starannością, zwracając przy tym uwagę na każdy detal. Naszym priorytetem jest zadowolenie klienta, wobec czego dokładamy wszelkich starań, aby wycinane kształty były bardzo dokładne. Co więcej, wychodząc naprzeciw naszym klientom, wykorzystujemy metodę Waterjet nie tylko do cięcia płytek czy kamienia, lecz także do najbardziej nietypowych materiałów, o złożonej strukturze i grubości.

Przecinarka do glazury

Maszyna do cięcia płytek

Wycinanie otworów