5/5 - (10 votes)

Panele kamienne 3D

Oferujemy najnowocześniejsze panele wykonane z kamienia naturalnego, spieków kwarcowych oraz konglomeratów kamiennych.

Panele ścienne mają ozdobne kształty, są łatwe w montażu oraz posiadają wiele funkcjonalnych cech użytkowych.

kamienne panele ścienne

 

Panele mogą mieć funkcję grzewczą dzięki zastosowaniu na ścianie maty grzewczej, kamień nagrzewa się, oddając ciepło do pomieszczenia. Kamień naturalny jest bardzo dobrym akumulatorem ciepła więc po nagrzaniu się potrafi pare godzin oddała ciepło do pomieszczenia nie korzystając z prądu.

Panele ścienne z kamienia naturalnego

panele ścienne marmurowe 3D

Zalety kamiennych paneli ściennych

Efektem dodatkowym w oferowanych panelach jest fakt, że możemy kamień podświetlić uzyskując niezapomniany efekt wizualny szczególnie wieczorem gdzie szukamy odpoczynku.

Efekt świetlny połączony z muzyką odpręża a falowanie i zmiana świateł służy również jako światłoterapia.

Stosując systemy fotowoltaiczne uzyskujemy ciepły klimat domowego zacisza bezpośrednio ze słońca tym samym nie płacąc za zużyty prąd.

Oferujemy panele w formach wyciętych dowolnych kształtów i wzorów. Kształt heksagonalne, prostokątne, z motywami dekoracyjnymi, a także w formie paneli ażurowych.

panel z kamienia na ścianie
  • Wprowadzenie nowego produktu – paneli 3D wykonanych z kamienia naturalnego, spieków kwarcowych oraz konglomeratów kamiennych – było możliwe dzięki wdrożeniu do przedsiębiorstwa innowacji procesowej opierającej się na nowej metodziemontażu, technologii fotodigitalizacji, automatyzacji, narzędzi TIK oraz zarządzania produkcją.

Wdrażana w ramach projektu innowacja procesowa odnosi się do nowego sposobu świadczenia usług cięcia oraz kształtowania detali na bazie kamienia oraz materiałów pochodnych. W szczególności, innowacyjność procesu będzie wynikała z:

  • pełnej automatyzacji produkcji od momentu pomiaru cyfrowego do wytworzenia gotowych elementów,
  • zastosowania metod skanowania przestrzennego, „rapid prototyping” oraz „instant manufacturing”;
  • zastosowania chmury obliczeniowej w celu automatyzacji komunikacji i przepływu informacji na linii: skaner, repozytorium plików (cloud computing), oprogramowanie CAD/CAM, obrabiarki CNC,
  • rozwiązań techniczno-konstrukcyjnych zastosowanych w zakupywanych maszynach,

Projekt umożliwił wprowadzenie repozytorium plików CAD i CAM w technologii chmury obliczeniowej, które wpływa na przebieg procesów technologicznych. Zmienił się przepływ pracy (Workflow) w odniesieniu do tych procesów produkcyjnych, algorytm tych procesów oraz sposób realizacji i nadzoru nad procesami. Wprowadzono systemu kooperacji z dostawcami według metody Just In Time, co skraca termin dostaw materiałów do 5 dni od dnia złożenia zamówienia oraz redukuje koszty zamrożenia kapitału w zapasach.

Poprzez wdrożenie nowych produktów – paneli 3D wykonanych z kamienia naturalnego, spieków kwarcowych oraz konglomeratów kamiennych – została ograniczona ilość materiałów, energii elektrycznej jak i oszczędność czasu wykonania elementów kamiennych – co wpisuje się w nurt eco marketingu. Dodatkowo produkty w postaci paneli 3D mogą zostać zastosowanie w postaci reklam (zamiast billboardów reklama pełnowymiarowa może zostać wykonana z kamienia na fasadach budynków), co wpływa korzystnie na krajobraz oraz zagospodarowanie terenów zielonych.