Rate this post

Mikrocement sprawdzi się idealnie przy wykańczaniu ścian i posadzek. Jego dużą zaletą jest to, że umożliwia uzyskanie ciekawych efektów dekoracyjnych, które pasują do aranżacji w stylu loftowym lub industrialnym. W sklepach i biurach często występują powłoki z mikrocementu, ponieważ dobrze podkreślają charakter pomieszczeń.

Czym jest mikrocement?

Skład mikrocementu sprawia, że jest to również niezwykle wytrzymały materiał. Najlepiej pasuje do wnętrz wykonanych w stylu loftowym i nowoczesnym. Powłoka mikrocementu przypomina z wyglądu dekoracyjny beton o grubości około 2-3 mm. Ciekawym produktem jest także lakier nawierzchniowy, który można nałożyć na systemowy grunt. Takie rozwiązanie sprawia, że wykończenie może być lśniące lub matowe. Właściwości mikrocementu sprawiają, że jest on chętnie wykorzystywany w przemyśle.

Zalety mikrocementu

Powierzchnia mikrocementu jest jednolita, dzięki czemu bardzo łatwo się ją czyści. Przy odpowiednim szlifowaniu można uzyskać całkowicie gładką powłokę. Możliwe jest również jej barwienie na wszelkie sposoby. Warto zwrócić uwagę na fakt, że mikrocement może być wykorzystywany zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Jego duża odporność na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych sprawia, że jest to niezwykle wytrzymały i trwały materiał. Najczęściej wykorzystuje się go do układania posadzki na wylewkach z betonu. Jednak jego zastosowanie jest znacznie szersze, ponieważ można go wykorzystać do otynkowania ścian. Można ułożyć w saunie lub pokryć blat kuchenny. Nada się też idealnie do obudowy kominka lub zabudowy wanny. Producenci zazwyczaj wykonują powłoki z mikrocementu na zamówienie. Dzięki temu klient może dokładnie określić czego oczekuje. Oczywiście można również spróbować samodzielnie wykonać powłokę z mikrocementu, ponieważ w sprzedaży są dostępne specjalne zestawy.

Samodzielne układanie mikrocementu

Bez odpowiedniego doświadczenia będzie to jednak ciężkie zadanie, dlatego robiąc to pierwszy raz warto skorzystać z pomocy wykwalifikowanej ekipy. Wtedy można mieć pewność, że wszystko zostanie wykonane dobrze. Produktów nie można zastępować innymi, ponieważ każdy producent posiada własny system, który jest sprawdzony pod względem trwałości oraz jakości. Najczęściej można spotkać zestawy do wykonania 10 m2 powłoki w cenie 400-500 zł. Zazwyczaj są one przygotowane w ten sposób, że od razu po zmieszaniu trzeba ich użyć. Można jednak też znaleźć zestawy, które nadają się do użycia nawet po roku. Należy mieć na uwadze, że podczas pracy przy mikrocemencie temperatura w pomieszczeniu musi być w granicach 10-25 stopni Celsjusza. Warto też pamiętać, że podłoże powinno być suche, żeby dobrze chłonęło. Przydatne jest także oczyszczenie z kurzu i przeszlifowanie, które umożliwia usunięcie resztek mleczka cementowego. Wszelkie zabrudzenia mogą negatywnie wpłynąć na przyczepność powłoki, dlatego trzeba je usunąć. Podczas nakładania mikrocementu nie powinno się robić przerw.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *