Rate this post

Aby zrozumieć trendy wnętrzarskie, należy skupić uwagę na styl życia współczesnego człowieka. Tempo życia uległo przyśpieszeniu. Życie w miejskiej dżungli pełnej hałasu i spalin, pod ciągłą presją pracy, związany z tym stres i poczucie niedoboru czasu na realizację wszystkich stojących przed jednostką wyzwań. W dobie przemian globalizacyjnych i konsumpcjonizmu młode społeczeństwo rozpoczęło poszukiwanie nowych wzorców i postaw konsumenckich, a pragnienie ucieczki od współczesnego świata i chęć powrotu do natury stały się wyznacznikiem współczesnego designu. Jego filarem stał się kontakt oraz nawiązania do natury, formy i wzory biomorficzne. W świecie ciągłych zmian pożądane stały się naturalne trwałe materiały.

Na nowo doceniono kamień, piękny, a zarazem praktyczny surowiec cieszący oko nieprzerwanie przez wiele lat. Im straszy tym piękniejszy, całkowicie unikatowy niepowtarzalny “wzór” stworzony przez naturę nada naszemu wnętrzu niepowtarzalny charakter. Możliwości wykorzystania mamy wiele. Kamień jako materiał całkowicie niepylący świetnie sprawdzi się w domu alergików, niezwykła odporność na wilgoć, detergenty oraz bardzo niska wrażliwość na zarysowania sprawiają, że kamień idealnie sprawdzi się do wykonania blatów kuchennych, jak i łazienkowych. Ze względu na wytrzymałość, kamień stosowany jest także na posadzkach czy do budowy schodów. Możliwość nadania mu szorstkiej faktury dającej właściwości antypoślizgowe gwarantuje bezpieczeństwo wszystkim domownikom.

Mimo że kamień nigdy nie wyszedł z mody to w obliczu współczesnych trendów, przeżywa swoje odrodzenie, stał się jednym z najbardziej pożądanych surowców do wykładania ścian. Ten o chłodnych tonach sprawdzi się w zestawieniu ze szkłem, metalem, a nawet betonem nadając nowoczesny charakter aranżacji. Kamień w ciepłych odcieniach w zestawieniu z drewnem i skórą stworzy rustykalny klimat wnętrza. Wspomniany już współczesny nawiązujący do natury design oddziałuje także na kamień. Do trendów zaczęły wchodzić kamienne dekoracje. Ciekawym rozwiązaniem stały się okładziny ścian z ażurowymi motywami roślinnymi. Wycięty w kamieniu indywidualnie wybrany wzór wypełniony żywicą epoksydową w dowolnym kolorze, to idealny sposób na stworzenie miejskiej oazy, wnętrza dającego wytchnienie i relaks przy kontakcie z naturalnymi materiałami i motywami. Od oświetlenia zależy nie tylko wygląd pomieszczenia, ale także nasze samopoczucie. Wykorzystanie żywicy w zestawieniu z kamieniem daje nam możliwość zabawy światłem, tj. podświetlenie wybranych żywicowanych elementów nadając jednemu wnętrzu kilku różnych charakterów. Ciepłe i delikatne wnętrze sprzyjające odpoczynkowi da poczucie odprężenia i intymności, chłodne natomiast sprzyjać będzie pracy i skupieniu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *