Łazienka to już nie tylko miejsce przeznaczone do higieny osobistej. Coraz częściej staje się azylem, oazą relaksu i wypoczynku. Pomysły na aranżację luksusowej łazienki, która może otrzymać miano domowego SPA, jest wiele. Jednym z elementów kojarzonych z wysokim standardem wykończenia od zawsze był marmur. Wykorzystanie tego naturalnego kamienia do wykończenia łazienki daje nieograniczone możliwości, jeśli chodzi o aranżacje. Marmur stanowi świetne tło dla wanny czy kabiny prysznicowej. Świetnie sprawdza się jako blat pod umywalkę.

marmur łazienka

Marmur jest też materiałem o wyjątkowym ubarwieniu i użyleniu. Każdy blok kamienny jest niepowtarzalny. Jeśli chodzi o parametry, to marmur jest skałą dość odporną na nasiąkanie, ścieranie a do tego jest bardzo trwały. Po odpowiednim wyszlifowaniu uzyskuje niepowtarzalny połysk. Jego dużą zaletą przy zastosowaniu w łazience jest to, że świetnie przewodzi ciepło. Przy odpowiedniej pielęgnacji zachowuje swoje naturalne piękno przez długie lata. Jednak należy pamiętać, że jest to materiał, który bardzo źle znosi kontakt z kwasami. Dlatego pielęgnacja powinna odbywać się tylko za pomocą specjalistycznych produktów, które skutecznie czyszczą i pielęgnują powierzchnię marmuru.


Jaki marmur do łazienki?


Warto podkreślić, że marmur to skała, którą można spotkać w różnych kolorach – kremowym, beżowym, szarym, czarnym, zielonym oraz czerwonym. Dostępne są też marmury białe. Sposób wykorzystanie tego kamienia naturalnego w aranżacji łazienki jest zależny od wizji i zasobności portfela inwestora. Marmurem można wyłożyć całą łazienkę. Od podłóg, ścian, blatów, okładzin wanny, umywalki i delikatnych dodatków. Efekt może być oszałamiający i sprawić, że łazienka będzie wyglądała, jakby była wykuta w skale. Dla osób kochających marmur, ale nie posiadających fortuny dobrym rozwiązaniem jest użycie marmuru jako dodatku i połączenia z drewnem, metalem lub innym materiałem, który sprawi, że marmur będzie wyglądał dobrze. Odpowiadając na pytanie, jaki marmur do łazienki, z pewnością można odpowiedzieć, każdy! Sposób aranżacji, wybór kamienia, kolorystyka i faktura zależą od inwestora. Trzeba jednak wybierać marmur od sprawdzonych i renomowanych dostawców, którzy w profesjonalny sposób przygotują kamień do wykorzystania w łazience.


Ile kosztuje marmur do łazienki?


Luksus kosztuje. Dlatego decydując się na łazienkę z marmurem, trzeba liczyć się ze sporymi wydatkami. Na koszt marmurowej łazienki wpływa ilość użytego materiału, ale także miejsce pochodzenia kamienia, jego ubarwienie, faktura, stopień wyszlifowania czy grubość. Dla porównania za jedną płytkę marmurową o wymiarach 30 × 30 cm trzeba zapłacić od 200 zł, a 1 m2 podłogi to cena od 400 do nawet 2000 zł. Alternatywą są marmurowe mozaiki, które można znaleźć w cenach od 150 zł za m2. Większość zamówień na łazienkę wykonaną z marmuru wycenia się indywidualnie zgodnie z wytycznymi klienta. Przy tak dużej i kosztownej inwestycji warto zadbać o wybór firmy, która na pierwszym miejscu stawia zadowolenie klienta.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *