5/5 - (2 votes)

Zalety kamieni elewacyjnych

Kamień elewacyjny jest niezwykle trwałym i wytrzymałym materiałem na elewacje. Do jego produkcji najczęściej wykorzystuje się granit, piaskowiec, kwarcyt oraz bazalt.

Czym są kamienie elewacyjne?

 

Są to naturalne materiały budowlane, które cechują się niezwykłą trwałością oraz odpornością na uszkodzenia mechaniczne i warunki atmosferyczne. Kamień był wykorzystywany do budowania i dekoracji już od tysięcy lat. Do dzisiejszych czasów przetrwały fenomenalne marmurowe budowle starożytnych Rzymian oraz Greków. Niektóre z nich zachowały się nawet w nienaruszonym stanie, co świadczy o bardzo dużej wytrzymałości materiałów. Kamień elewacyjny wykorzystuje się najczęściej do oryginalnego wykończenia domu lub budynku firmy. Jego zaletą jest to, że nawet po wielu latach prezentuje się świetnie w przeciwieństwie do innych elewacji. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które cenią sobie wysoką jakość. Stosując kamień elewacyjny można mieć również pewność, że nie trzeba będzie szybko zmieniać elewacji.

Zalety kamieni elewacyjnych

Metody wykończenia

Kamienie można też łączyć z pozostałymi metodami wykończenia, takimi jak panele drewnopodobne, tynk, a nawet deski. W połączeniu z deskami elewacja będzie prezentować się bardzo naturalnie. Kamień elewacyjny jest produktem bardzo uniwersalnym. Kwestie praktyczne mają największy wpływ na wybór wykończenia elewacji. Doskonale pasuje do wykończenia ogrodzenia, ponieważ utrzymuje ciepło i jest odporny na wilgoć. Dodatkowo sprawia wrażenie przestrzennej struktury, dzięki czemu każdy budynek prezentuje się lepiej. Jest to idealny sposób na ogrodzenia, ponieważ świetnie znosi warunki pogodowe. Ogrodzenia stalowe lub wykończone tradycyjnymi tynkami sprawiają bardzo dużo problemów. Stal malowana proszkowo jest oczywiście trwała, ale tylko do chwili pierwszego zarysowania. Niestety każde uszkodzenie jest nieestetyczne i widoczne, a jednocześnie przyczynia się do utleniania stali. Może to prowadzić nawet do powstania rdzy, którą ciężko usunąć. Tynki z kolei bardzo szybko się brudzą i już po krótkim czasie wymagają kompleksowego odnowienia.

Montaż kamienia w ogrodzie

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że ogrodzenia z kamieniem elewacyjnym są nie tylko wytrzymałe, ale także oryginalne. Ich wygląd jest unikatowy i można mieć praktycznie pewność, że drugi taki sam kamień nie występuje. Każdy projekt jest realizowany na indywidualne zamówienie klienta. Dlatego nie ma fizycznej możliwości, żeby istniały dwa takie same kamienie, które dodatkowo są identycznie zrealizowane. W przypadku takich materiałów jak granit, czy bazalt wystarczy woda i każde zabrudzenie powinno zniknąć. Nie ma potrzeby używania środków chemicznych, ponieważ ciężko jest permanentnie zabrudzić kamień. Nawet po wielu latach kamień elewacyjny doskonale się prezentuje w ogrodzie. Montaż kamienia elewacyjnego powinien być wykonany przez doświadczoną osobę. Ważną rolę odgrywają materiały budowlane, takie jak klej do kamienia naturalnego. Niestety w sprzedaży jest dużo tanich zamienników, które nie są skuteczne. Po pewnym czasie mogą pojawić się przebarwienia, dlatego produkty muszą być sprawdzone i oryginalne.

Dodaj komentarz