Rate this post

Jak nietrudno się domyślić, obróbka kamienia ma miejsce w zakładzie kamieniarskim, do czego służą przeróżne narzędzia i maszyny. Wielu z nas kojarzy tego typu usługi przede wszystkim z produkcją nagrobków i pomników, ale zakres działalności jest dużo szerszy. Tym bardziej że obecnie kamień naturalny wykorzystywany jest nie tylko na zewnątrz, ale też w zagościł na stałe w naszych domowych wnętrzach. Wspaniale sprawdza się w przypadku posadzki, ścian, przeróżnych elementów dekoracyjnych i użytkowych. Niezwykle pięknie prezentują się kamienne schody, kominki, blaty kuchenne. Możliwości aranżacyjnych jest naprawdę multum. Jak widać, zakład kominiarski ma co robić i nie może narzekać na brak zleceń.

Czym trudni się zakład kamieniarski?

Do kamieniarza udajemy się przede wszystkim w celu zamówienia jakiegoś pomnika, nagrobka czy rzeźby. Chodzi tutaj przede wszystkim o rzeczy ściśle związane z grobami, łącznie z różnymi dekoracjami, które można spotkać obecnie na cmentarzach. Prym wiedzie granit ze względu na swoją wysoka trwałość i odporność na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Zakład kamieniarski zajmuje się nie tylko przygotowaniem i wykonaniem nagrobków, rzeźb i pomników, ale też ich transportem do miejsca docelowego. Trzeba pamiętać o tym, że są one ciężkie i wielkogabarytowe, dlatego do ich przewiezienia niezbędny będzie odpowiedni pojazd. W ofercie znajduje się nie tylko dostarczenie zamówionych rzeczy, ale też ich zamontowanie, co stanowi nie lada wzywanie.

W zakładzie kamieniarskim wytwarzane są różnego typu elementy wyposażenia wnętrz. Chodzi tuja przede wszystkim o kamienne blaty kuchenne, parapety, kominki, posadzki. Możliwości jest oczywiście dużo więcej, bo kamień naturalny wykorzystuje się na szeroką skalę. Można go spotkać nawet jako element ramy lustra, obudowy wanny, umywalki czy brodzika. Domowe wnętrza to nie jedyne miejsca, gdzie na stałe już zagościł ten naturalny surowiec, Sięga się po niego coraz chętniej w biurowcach i apartamentach. Prym wiedzie przede wszystkim marmur i granit ze względu na wysokie walory estetyczne i użytkowe. Zlecając wykonanie kamiennej podłogi czy schodów, można mieć pewność co do tego, że będzie to długoterminowa inwestycja, praktycznie dożywotnia. Kamień nie opiera się upływowi czasu, a jeśli zostanie zaimpregnowany, można nawet zapomnieć o utracie jego pierwotnej świetności.

Zaufaj profesjonalistom

Z kamienia można wyczarować niemalże dzieła sztuki, ale wymaga to doświadczenia, odpowiednich umiejętności i narzędzi. Profesjonalną obróbką tego naturalnego surowca zajmuje się właśnie zakład kamieniarski, który ma obecnie do dyspozycji szereg nowoczesnych maszyn, ale nic nie zastąpi wprawnej ręki pracowników. Kamieniarze nie zajmują się obecnie wyłącznie kamieniem naturalnym, ale sięgają też po produkty syntetyczne i półsyntetyczne. Na te ostatnie rozwiązania decydują się przede wszystkim inwestorzy szukający oszczędności. Materiały te cechują się nie tylko przystępniejszymi cenami, ale też są łatwiejsze w obróbce. Na takim wyborze korzystają wobec tego obie strony – kamieniarz i klient. Praca zakładu kamieniarskiego jest ściśle powiązania nie tylko z przemysłem pogrzebowym, ale też z branżą budowlaną i wykończeniową.

Dodaj komentarz