Rate this post

W standardowej łazience, taki element wyposażenia jak umywalka ma funkcję przede wszystkim praktyczną. W przypadku umywalek wykonanych z kamienia naturalnego można mówić o małych dziełach sztuki, wykonanych przez rzemieślnika ze specjalnie wybranego fragmentu skały. Przez to jest to produkt unikatowy, który ma decydujący wpływ na ogólny wystrój łazienki i często stanowi punkt centralny całej aranżacji.

Umywalka z marmuru lub granitu.

Jeśli marzymy o niepowtarzalnej łazience, która będzie miały wyjątkowe akcenty warto stawiać na produkty z kamienia naturalnego. Idealną propozycją jest umywalka wykonana z kamienia naturalnego. Umywalka z kamienia to ponadczasowa propozycja przeznaczona dla osób ceniących sobie naturalne materiały i wyjątkowy design. Każda umywalka wykonana z litej skały posiada unikatowy wygląd. Jej nowoczesny, a zarazem klasyczny wygląd to suma doświadczeń, umiejętności oraz serca, które wkłada kamieniarz podczas jej wykonania.

Umywalka z kamienia naturalnego nablatowa i wolnostojąca

Do produkcji umywalek wybierane są kamienie twarde, trwałe i odporne na wilgoć. Najlepiej nadaje się do tego celu marmur oraz granit. Dobrze w tej roli sprawdzą się też onyx, piaskowiec czy dolomit. Tak szeroki wybór materiałów pozwala na stworzenie umywalek w nieograniczonych kolorach czy teksturze. W realizacji unikalnych umywalek prawdziwego rzemieślnika ogranicza jedynie wyobraźnia oraz zasobność portfela klienta. Nowoczesne technologie kamieniarskie pozwalają stworzyć, w zależności od potrzeb aranżacyjnych zarówno umywalkę wolnostojącą, jak i nablatową. Dowolne są też możliwości nadania kształtu umywalce: od klasycznej okrągłej, kwadratowej, stożkowej lub ciosanej o nieregularnych kształtach. Umywalki z kamienia naturalnego wymagają przygotowania mocnej szafki lub odpowiedniej podpory w przypadku egzemplarzu wolnostojącego, ponieważ są bardzo ciężkie. Należy podkreślić, że pomimo niebywałych walorów takich jak odporność na zarysowania kamienne umywalki należy czyścić regularnie za pomocą specjalistycznych preparatów odpowiednich dla konkretnego rodzaju kamienia.Luksusowe kamienne umywalki kontra tanie umywalki imitujące kamień naturalny

Kamienne umywalki wymagają ogromnego nakładu pracy, dlatego ich cena jest bardzo wysoka. W związku z tym są one zaliczane do kategorii produktów luksusowych. Warto w tym miejscu zdać sobie sprawę z tego, że umywalki wykonane z kamienia naturalnego nigdy nie będą tanie, a jeśli takie są, to należy wnikliwie zweryfikować ich pochodzenie i skład. Przy zakupie taniej umywalki z kamienia należy zwrócić uwagę na: barwienie czy też malowanie powierzchni, która ma imitować marmur czy granit. Dodatkowo zamiast żmudnego procesu polerowania często powierzchnie są lakierowane lub woskowane, co ma znaczący wpływ na jakość użytkowania. Często produkty gorszej jakości lub z ubytkami, które zalepiane są szpachlą, sprzedaje się jako towar jakości premium. Warto zwrócić uwagę także na jakość wykonania otworów, ich stopnień wyszlifowania oraz to czy są zgodne z europejskimi normami. Istotna jest także grubość krawędzi i odpowiednie wyprofilowanie, tak aby woda dobrze spływała do otworu. Dlatego decydują się na zamówienie unikatowego a przy tym luksusowego produktu, jakim jest umywalka z kamienia naturalnego, warto wybierać zaufane zakłady kamieniarskie, gdzie z jakością w parze idzie wysoki standard obsługi klienta oraz ogromne doświadczenie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *