5/5 - (1 vote)
Zalety płyt świetlnych Glass Light

Czym są? Sa to płyty wykonane ze szkła w postaci akrylu potocznie znanego jako plexi, na którym naniesione są kropki przenoszące światło. Nośniki te powodują transportują światło widzialne z jednego nośnika na drugi. Odpowiednio dobrane nośniki światła nie powodują jego zaniku wręcz przeciwnie powodują lepsze rozpraszanie światła.

Odbicie i przenoszenie światła nigdy dotąd nie było tak efektywne.

Jest to rozwiązanie przyszłości tak jak obecnie przenoszenie informacji drogą bezprzewodową Wi – Fi (Wireless Fidelity).
To rozwiązanie zostało stworzone na potrzeby przenoszenia samego światła ale w taki sposób aby efekt świetlny był rozproszony i równomierny. Priorytetem wykonania nowoczesnych płyt świetlnych było wykonanie ich w wersji slim czyli w jak najcieńszy sposób. Dlatego teraz zastosowanie płyt świetlnych jest możliwe wszędzie tam gdzie do tej pory się nie udawało lub nie było możliwe z powodu braku miejsca.

Zastosowanie płyt świetlnych?

Zastosowanie nowoczesnych płyt świetlnych jest nieograniczone i może występować w każdej branży. Bariera odległości źródła światła do materiału została całkowicie zlikwidowana. Dla porównania grubość płyty świetlnej została taka sama jak grubość kleju pod płytkami ceramicznymi i jest niezauważalna. Doskonale płyty świetlne sprawdzają się przy kamieniach

naturalnych jak onyksy różnokolorowe nawet te o ciemnych odcieniach jak fiolet, gdzie potrzebują
bardzo dużo światła do ich podświetlenia. Kwarc naturalny jest pięknym materiałem ale dopiero podświetlony ukazuje swój niepowtarzalny wygląd oraz głębię koloru, która do tej pory nie była aż tak eksponowana w kamieniu. Nowoczesne płyty świetlne mogą być stosowane w każdej pozycji, poziomej , pionowej a także pod różnymi kątami. Światło zawsze będzie równomierne niezależnie od położenia. Nie ma więc ograniczeń w zastosowaniu płyt Glass Light. Mogą być stosowane wszędzie tam gdzie tylko światło może mieć stosowanie aby wyeksponować materiał podświetlany. Najlepiej płyty świetlne sprawdzają nie w branżach: meblarstwo, kamieniarstwo, reklama, marketing, architektura wnętrz, hotele, baseny, SPA cała branża horeca oraz biznes zarówno mały jak i duży.

Onyx bez podświetlenia Onyx podświetlony

Rozmiary w jakich występują płyty świetlne?

Płyty Glass Light występują na zamówienie na dowolny wymiar. Wykonywane są również płyty w wersji XXL o wymiarach maksymalnych 3050×2050 mm. Do tego wymiaru każdy inny mniejszy wymiar jest wykonalny. Tak samo możliwy jest do wykonania każdy kształt nie tylko kwadraty i prostokąty. Płyty przygotowywane są na żądany wymiar dla klienta z uwzględnieniem łączenia się elementów i połączenia płyt w jeden obwód świetlny. Masz swój indywidualny pomysł na kształt swojej płyty? Napisz do nas.

Dlaczego to rozwiązanie jest innowacyjne?

Innowacyjność tego pomysłu polega na tym że światło jest wydobywane tylko z jednej lub z dwóch krawędzi płyty a nie jak do tej pory z całej płaszczyzny gdzie były umieszczone równomiernie diody led. Oszczędności prądu sięgają tutaj do 40% niż przy standardowych panelach led. Także z minimalizowana została grubość płyty świetlnej. Do tej pory minimalna grubość panelu led wynosiła ok 5 cm a żeby uzyskać równomierność światła oraz brak widocznych smug pasków ledowych odległość bywała nawet do 10 cm od źródła światła. W naszym produkcie odległość ta jest zminimalizowana do grubości płyty od 4-6 mm zachowując równomierność światła oraz brak zacienienia i odbicia cieni.

Zalety płyt świetlnych Glass Light

  • grubość płyt w wersji slim 4-6 mm
  • dostępne rozmiary XXL
  • lekka konstrukcja
  • możliwość wycinania otworów w dowolnym miejscu
  • wykonanie każdego kształtu
  • możliwość montażu w każdej pozycji
  • oszczędność energii do 40%
  • łatwość montażu
  • kompatybilność z systemami Smart Home

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *