Umieszczenie kodu QR na nagrobku to nic innego jak elektroniczny pamiętnik zmarłego Aby nadążyć za dzisiejszą rewolucją technologiczną i cyfrową, a przede wszystkim sprostać wymaganiom rynku, oferujemy oryginalną i nowoczesną usługę memorialną, jakiej jeszcze nie było. Usługa ta obejmuje umieszczenie na grobie kodu QR, ładnie wyglądającego znacznika odpornego na każdą pogodę, który dostarcza znacznie więcej informacji o zmarłym niż napis na nagrobku. Te kody QR mogą być wkomponowane w zdjęcie nagrobka lub oddzielnie umieszczone w dowolnym miejscu na nagrobku. Najeżdżjąc na kod QR aparatem telefonu komórkowego, można przejść do strony internetowej, na której najbliżsi krewni mogą zamieścić całą historię życia zmarłego, wraz ze zdjęciami i filmami. Można zmieścić tam dokumenty czy inne materiały, które uważasz za ważne. Jest to idealne rozwiązanie dla przyszłych pokoleń, aby zachować wspomnienia i wiedzę o życiu rodzinnym. Taki elektroniczny pamiętnik może służyć do: – Albumu wspomnień całej rodziny, dostępny z każdego miejsca na świecie przez Internet. – Umożliwia stworzenie drzewa genealogicznego wszystkich członków rodziny. – Powiadomienia SMS i e-mail o urodzinach i rocznicach śmierci zmarłych członków rodziny, aby nie zapomnieć o ważnych datach

Jak korzystać z kodu QR

Wystarczy włączyć aparat w telefonie lub tablecie i wycelować go w kod QR. Na samym urządzeniu pojawi się kwadrat z adresem strony internetowej. Jedno kliknięcie sprawi, że automatycznie przeniesie Cię na odpowiednią stronę internetową z interesującymi Cię informacjami.

kod QR na nagrobkach

Ta forma przekazywania informacji jest już w Polsce bardzo popularna. Dzięki umieszczeniu płytki z kodem informacje zawarte na stronie internetowej będą widoczne dla wszystkich odwiedzających. Sama data życia danej osoby może być zapisana na samym nagrobku. Dzięki temu oszczędzamy miejsce na pochówek i gromadzimy całą informację rodzinną w jednym miejscu.

Celebryci

Niektórzy powiedzą, że takie kody QR są stosowane tylko w przypadku celebrytów. Nic bardziej mylnego. Każdy z nas ma coś do zaoferowania, ale nie innym, lecz swoim rodzinom i ich potomkom. Zdjęcia na nagrobkach z czasem a blakną, informacje umieszczone na stronie www są zawsze ładne i realistyczne, a jakość nigdy nie ulega degradacji. A co może napisać o każdym z nas? Każdy człowiek ma swoje wartości, kierunek w życiu czy doświadczenia. Niektóre to cenne uwagi, niektóre dla wskazówek, a niektóre umoralniają. Niektórzy piszą o wykonywanych zawodach, które w przyszłości wymrą. W dzisiejszych czasach może to być duża wartość dla młodego pokolenia, znaleziona w internecie i cenna lekcja historii za kilkadziesiąt lat.

Pamięć o zmarłych

Każdy z nas chce być zapamiętany w rodzinie jak najdłużej. Zdjęcia i filmy pozostawione w domu lub na komputerze z czasem zaginą bez możliwości ich odzyskania. Pokolenia, ich stan ducha i podejście do życia zmieniają się z każdym rokiem. Kolejne pokolenie już nie pamięta i często nie ma informacji o dawnych członkach rodziny. Inni spoglądając na zaginione historię rodziny chcą je odrestaurować i szukają wskazówek po wielu latach. A tak informacje, które zostały zawarte poprzez zastosowanie kodu QR byłyby niemożliwe do znalezienia.

Drzewa genealogiczne online

Jest to łatwy sposób na stworzenie własnego drzewa genealogicznego. Przesyłając zdjęcia i opisy osób oraz stworzenie drzewa genealogicznego pokazujące historię Twojej rodziny. Ma nieograniczoną pojemność. Co więcej, wszystko to w jednym miejscu, który możesz przekazać wszystkim członkom rodziny. Tak często zdarza się, że poszukujesz informacji o swojej rodzinie. A tak wszystko jest tu na wyciągnięcie ręki.

Gdzie zamówić kody QR do nagrobków

To wszystko jest bardzo proste. Zamawiasz w sklepie kod QR. Otrzymujesz e-mail, oryginalnie zapakowany w kopertę, którą otwierasz. Znajdziesz w nim kod do otwarcia na portalu zarządzającym stroną. Możesz założyć konto chronione hasłem, stworzyć opis oraz dołączyć zdjęcia i filmy. W ten sposób powstaje konto z poszczególnymi linkami zawartymi w kodzie QR. Kod ten jest następnie przyczepiany do specjalnego tworzywa i umieszczany na nagrobku, gdzie może być widoczny dla każdego. Bądź przesłany do każdego członka rodziny.
Każde konto jest zabezpieczone przed wirusami i dostępem osób trzecich. Masz gwarancję utrzymania konta przez okres wykupiony w pakiecie na 5,10 oraz 20 lat. Po tym okresie można go w każdej chwili przedłużyć, wykupując konto na kolejne lata.
Sprawdź jak to działa

Dodaj komentarz