Rate this post

Nagrobki dla zwierząt

W dzisiejszych czasach kiedy zwierzęta są coraz bardziej kochane przez ludzi, kiedy stały się naszymi przyjacielami żyjąc razem z nimi codziennie, często rozmawiamy z nimi, a w nocy ciągle śpią przy nas. Nasze przywiązanie do nich jest tak duże, że nie wyobrażamy sobie życia bez nich. Dlatego gdy przychodzi czas pożegnania z naszym pupilem nie widzimy innej możliwości rozstania jak pochowanie ich w miejscu do tego przeznaczonym czyli cmentarzu. A także wykonania dla nich pięknego wspomnienia w postaci trwałego pomnika.

Pomniki dla zwierząt są naszym zobowiązaniem, wyrazem szacunku oraz wypełnienia pustki po odejściu naszego przyjaciela. Każdy pomnik upamiętniający naszego czworonoga będzie wyjątkowy na którym możemy umieścić sentencję wspominającą piękne chwile, zabawne sytuacje lub po prostu wyrażenie smutku po jego odejściu.

Nagrobki dla psów

Nagrobki dl psów, które są uznawana za najwierniejszego przyjaciela człowieka powinny płynąć prosto z serca i potrzeby wyrażenia uczucia po odejściu zwierzaka. Na nagrobkach umieszczamy wspomniana sentencję w formie wiersza, cytatu lub po prostu swojego wyznania. Można. Umieścić również zdjęcie pupila jakiejś zabawnej sytuacji lub zbliżenie jego głowy. Często nasze wspomnienia idą w kierunku znaków charakterystycznych na jego łapie, sierści czy futrze, któro widziałeś codziennie dbając o jego rodzinny i ciągły rozwój.

Nagrobek dla kota

Koty chodzą swoimi drogami każdy o tym dobrze wie jednak zawsze wracają gdy zbliża się wieczór. I takie realia zawsze były widoczne w Twoim mirze domowym nie zależnie od pogody czy Twojego humoru. Kot przychodził do Ciebie i potrafił pocieszyć. Dlatego większość właścicieli tych czworonogów wykonuje nagrobki w kształcie serca z dużym napisem imienia, dziękując tym sposobem za chwile w których ich pupil był w stanie pomóc i je przetrwać. Na pomnikach stosowane są również podobizny pupili w formie grawerowanej lub ceramicznej. Niekiedy nawet rzeźby wykonane w granicie.

Grób dla pupila

Ogólnie niezależnie czy to będzie grób dla psa czy kota a może ulubionego ptaka czy świnki to jest to pomnik upamiętniający przeżyte wspólne chwile i czas przeznaczony na zabawę oraz pokonywanie życiowych trosk. Dlatego ważne jest aby na takich pomnikach dla zwierząt nie obawiać się umieszczać rzeczy które byłe cenne w Waszych relacjach pomiędzy swoimi pupilami nawet gdy były to drobiazgi. Ponieważ życie składa się właśnie z drobiazgów, które je tworzy.

Dodaj komentarz