Rate this post

W pewien czwartkowy, mroźny dzień zadzwoniła do nas Pani Ewa – klientka, której jakiś czas temu wykonywaliśmy blaty kuchenne do nowego domu oraz donicę z granitu. Telefon nie należał do przyjemnych, ponieważ zmarł jej teść i potrzebowała zakładu kamieniarskiego, który wykona szybko piwnicę przed planowanym pogrzebem. Kilka godzin później oddzwonił mąż Pani Ewy, Pan Witold i zadał mi jeszcze kilka pytań, które wyjaśniły mu przebieg realizacji takiej piwnicy na potrzeby pogrzebu, począwszy od załatwienia formalności w zakładzie pogrzebowym, aż po zamówienie nagrobka w późniejszym czasie.

Dwa dni po pierwszym telefonie od p.Ewy, w sobotni dzień, p.Witold przyjechał ze swoją mamą do nas do biura podpisać umowę na wykonanie piwnicy. Na szczęście pogoda dopisała i udało nam się zrealizować betonowaną piwnicę i przygotować ją na czas pogrzebu. Temat dotyczący zamówienia nagrobka odłożyliśmy na dłuższy czas po pogrzebie, żeby klientka wzmocniła się psychicznie po utracie ukochanej osoby.

Podczas pierwszego spotkania ws. Wykonania nagrobka klient przedstawił nam swoje wzory, który chciałby wykonać. Wymagały one jednak pewnych modyfikacji w wymaganiach klienta, ponieważ jeden z dostarczonych wzorów był ściągnięty ze strony innej firmy a w świetle prawa wymagało to pozwolenia na użycie wzoru od tej właśnie firmy. Dlatego Pan Witold zrezygnował z użycia takiego wzoru nagrobka. Przygotowaliśmy mu dwa inne projekty na których będziemy się później wzorować dopasowując detale oraz uzgadniając szczegóły.

wersja nagrobka
projekt nagrobka

Według powyższych szkiców i zdjęć powstały dwa projekty dopasowane do jego potrzeb oraz wymagań krajobrazu zewnętrznego, które odesłałam klientowi na maila do omówienia ich razem z rodziną.

wizualizacja nagrobka

Parę dni później p.Witold przyjechał do biura i przy wspólnej kawie udało nam się dopracować projekt. Następnego dnia Pani Ewa wraz z teściową przyjechały zobaczyć kamień użyty w projekcie, a przy okazji naniosłyśmy wspólnie jeszcze 2 małe poprawki. Po kilku spotkaniach udało się zaakceptować projekt nagrobka, który zostanie ostatecznie wykonany.

akceptacja projektu

Po akceptacji projektu nagrobka przez klientów przeszliśmy do kolejnego etapu – zlecenie nagrobka na produkcję. W czasie gdy zajęliśmy się wycinaniem elementów granitowych na nagrobek i ich obróbką z klientami zostało jeszcze uzgodnienie napisu osoby zmarłej na tablicy oraz wzór i rodzaj krzyża. Dla Pana Witolda każdy szczegół był bardzo ważny, dbał o wszystko, żeby nawet najmniejszy detal był dopracowany na „szóstkę”. Dlatego też poprosił nas, aby napis, wszelkie odległości i wielkości liter wykonał sam w programie. Ma w tym temacie duże doświadczenie, bo kilka lat pracował w firmie poligraficznej na programach projektowych.

detale nagrobka

Nagrobek został wykonany i nadszedł czas na montaż na cmentarzu. Poszczególne etapy montażu przebiegały bardzo sprawnie, bez żadnych komplikacji. Pan Witold odwiedzał montażystów na cmentarzu podczas przeprowadzanych prac.

nagrobek na cmentarzu

Efekt końcowy jak sam twierdzi przerósł nawet jego oczekiwania. Z informacji nam przekazanej rodzina Pana Witolda również była bardzo zadowolona ze współpracy oraz samego wykonania. Swoje zadowolenie p.Ewa wypisała w opinii naszej firmy z czego jesteśmy bardzo dumni.

opinie nagrobek