premium Q

Możemy zadać sobie pytanie co to w ogóle jest oraz i o co to chodzi. Pierwsza myśl to pewnie sposób na podniesienie ceny. Druga myśl to, że podniesienie jakości. I tutaj możemy was zaskoczyć. Ani jedno ani drugie 🙂

1.Cena towaru

Cena uzależniona jest od warunków panujących na rynku. Co na nią wpływa? Podniesienie kursu walut, zmiany kosztów transportu lądowego oraz morskiego. Zainteresowanie i sprzedaż danego rodzaju kamienia oraz jego dostępność. Jeżeli jest większe zainteresowanie danym kamieniem np. Koloru czarnego na całym świecie tym kamień jest bardziej cenniejszy i droższy. Jest to normalne zjawisko ekonomiczne. Tak samo przypadku gdy kamienia zaczyna brakować na rynku z powodu mniejszego wydobycia lub nawet powolnego „wygaszania” kopalni z powodu zmniejszania się jakościowego kamienia w złożach skalnych. To są czynniki wpływające na cenę materiału. Ale także cena jest uzależniona od warunków panujących na rynku pracy. Zamówienia jakie mają wykonać firma wykonują ludzie. Jeżeli następuje wzrost wynagrodzeń dla pracowników, wzrost kosztów utrzymania pracownika wówczas cena końcowego produktu w kamieniarstwie będzie również wyższa. Trzecia zależność to materiały produkcyjne oraz montażowe a także media jak prąd, woda czy paliwa.Te elementy składowe doskonale odzwierciedlają całokształt końcowej ceny towaru.

2.Jakość usługi

Zadajcie sobie pytanie jakie oczekiwania macie do wykonanego produktu czy usługi kamieniarskiej. Zlecając wykonanie blatów kuchennych, schodów, nagrobka czy parapetu wraz z montażem lub bez montażu. Każdy z nas ma jakieś oczekiwania wobec wykonawcy. Każdy ma swoją wartość jedną, dwie lub trzy które dla niego są ważne.

Niska cena, szybkość wykonania, dokładność w wykonaniu, wysoka jakość materiału, trwałość wykonania czy gwarancja. Wszystkie te cechy są dla każdego z nas istotne. Jednak trzeba być świadomym że nikt nie jest w stanie zagwarantować spójności tych cech. Jeżeli wybierzemy niską cenę to nie możemy zagwarantować wysokiej dokładności wykonania ponieważ na te czynności potrzeba poświęcić więcej czasu na dopracowanie szczegółów. Przy niskiej cenie nie możemy spodziewać się dobrego materiału ponieważ materiał o dobrej czy wysokiej jakości jest znacznie droższy do materiału niższego gatunku. Bo takie też występują. Kamień jest selekcjonowany w kopalni. O tym pisaliśmy w innych artykułach. Jeżeli stawiamy na wysoka jakość wykonania w materiału o wysokiej jakości z montażem który jest wykonany na dobrych jakościowo materiałach montażowych spełniających wszelkie normy w budownictwie. Materiałach, które przez lata są stosowane i sprawdzone do danego rodzaju kamienia. Trzeba mieć również świadomość, że łączenie tanich rozwiązań z wysoką jakością materiałów nie jest spójne ponieważ po pru latach kiedy gwarancja juz minęła mogą wystąpić problemy i nie będziemy mieli wówczas do kogo się zwrócić a wykonawca nie uwzględni Waszej reklamacji. Natomiast nigdy nie wierzcie rozwiązaniom jakie Wam oferują ze niska cena, szybka realizacja i długa żywotność będą szły w parze. Kamień jest trwały i on będzie lata trwały lecz w przypadku drugogatunkowego kamienia pojawia się pęknięcia, wyjdą plamy których nie można usunąć i straci wtedy swój wygląd. Natomiast tanie materiały po paru latach trzeba będzie wymienić a to już koszty wykonania są potrójne ponieważ dochodzi demontaż i czyszczenie kamienia a nawet częściowa jego wymiana.

Dlatego tak ważne dla nas jest odpowiednie dobranie proporcji dla klienta. Wysoka jakość z dbałością o detale przy wykonaniu. Wysoka jakość kamienia naturalnego oraz prawidłowy montaż na klasowych materiałach, które są już sprawdzone przez lata i nie przynoszą problemów zarówno użytkownikowi jaki i wykonawcy.

A przy materiałach takich jak kamień naturalny, kwarcyty czy nawet konglomeraty jest to bardzo istotne. Każdy materiał reaguje i zachowuje się inaczej a w szczególności po latach

3. Dbałość o klienta

Wg. Badań marketingowych W 80% firm działajacych na rynku o klienta zabiega podczas pierwszej rozmowy do momentu dokonania przez niego zamówienia. 60% firm podchodzi do klienta podczas realizacji zamówienia tak samo jak przy pierwszej rozmowie. Ale już tylko 10% firm dba o klienta i jego produkt po zakończeniu realizacji zamówienia. Większość firm o nich zapomina nie dbając o relację. Dlatego nasze kroki zmierzają do odwrócenia działań niż w badaniach. Dlaczego? Ponieważ łatwiej jest klientowi docenić wzrost zainteresowania nim i wykonanym produktem w trakcie i po transakcji niż odwrotnie. Inwestor nie odczuwa spadku zainteresowania wręcz przeciwnie jej wzrost. A to potwierdza z czasem o jakości wykonania, zadowoleniu klienta i przekazywaniu poleceń naszej firmy innym zainteresowanym osobom.

Dlatego po 30 latach funkcjonowania firmy w branży kamieniarskie wyciągnięcia wniosków z niejednej reklamacji, powstała idea zrobienia modelu firmy o nazwie Premium Q oznaczająca standard w naszej firmie. Standard zawierający uspójnienie fukcjonowania firmy, obsługi klienta, doboru materiałów, obróbki kamienia oraz wykonania prawidłowego montażu z udzieleniem inwestorowi pisemnej gwarancji na nasza usługę.

Premium Q to standard, który gwarantuje wysoką jakość w optymalnej cenie. Standard który zapobiega reklamacjom a wzmaga zadowolenie z użytkowania. Standard, który pozwala na spokojne długoletnie użytkowanie produktu. Standard, który podnosi prestiż posiadania.

Wprowadzanie tego modelu trwało dwa lata a usprawnianie jego będzie trwało nadal ponieważ z biegiem lat czasy się zmieniają i możliwości też. Dlatego w tym aspekcie kierujemy się myślą :
„Doskonałość wymaga zmian ale Perfekcja wymaga częstych zmian”.

Premium Q – Prestiż jakości Premium.
W roku 2021 zostaliśmy wyróżnieni Podkarpacką Nagroda Gospodarczą w kategorii „Najlepsza usługa” za wdrożenie powyższego modelu w naszej firmie. Po analizie i odwiedzinach naszej firmy podczas dokonywania oceny, kapituła uznała nasze działania za wyróżniające się na rynku oraz wysoką dbałość o interesy klienta.

Dodaj komentarz