5/5 - (1 vote)

Przykładem nietuzinkowego elementu dekoracyjnego, który sprawi, że każde wnętrze nabierze wyjątkowego charakteru, jest kamień naturalny onyx. Wykorzystane paneli wykonanych z tego surowca w salonie, kuchni czy łazience pełni funkcję dekoracyjną. Kamień ten świetnie prezentuje się zarówno w nowoczesnym, jak i stylowym wnętrzu oraz w połączeniu z drewnem czy szkłem. Dzięki dodatkowemu oświetleniu może stanowić centralny punkt wystroju wnętrza, wprowadzając do niego naturalny akcent. Świetnie sprawdzi się jako element kontuarów, stolików kawowych, lad, wykończenie szafek lub luster

onyx kamień

Onyx- luksusowy kamień dekoracyjny

Onyx to wyjątkowy i piękny blok kamienny wyglądem przypominający marmur, ale bardziej wymagający i delikatny. Materiał ten można wykorzystywać jedynie we wnętrzach, ponieważ nie jest odporny na zmienne warunki atmosferyczne i pod wpływem zmiany temperatury ulega zniszczeniu. Przy tym należy uważać na jego powierzchnię, bo jest podatna na środki chemiczne, detergenty i wszelkie zarysowania. W naturze onyx występuje w wielu odcieniach – od stonowanych i delikatnych kolorach bieli, brązów po onyx w kolorach zieleni czy różowego. Dzięki naturalnym i niepowtarzalnym kolorom, prześwitującym warstwom i żyłkom żaden blok kamienny onyksu nigdy nie będzie taki sam. To sprawia, że wkomponowany w otoczenie onyx, dobrze podświetlony stanowi niebywałą ozdobę, która zwraca uwagę każdego. Kamień ten wykorzystywany jest także w jubilerstwie. Wykonuje się z niego kamienie jubilerskie o pięknych kolorach i ciekawej formie.

Onyx kamień

Przy wyborze onyxu jako elementu dekoracyjnego warto szukać renomowanego sprzedawcy. Pozwoli to na uniknięcie problemów związanych z bezpiecznym dostarczeniem i zamontowaniem na wybranej powierzchni. W naszym zakładzie kamieniarskim do każdego kamiennego bloku podchodzimy z szacunkiem i pasją, dlatego nasi klienci mogą skorzystać z naszej wiedzy na temat pielęgnacji każdego rodzaju kamienia. Kamienne bloki poddawane są obróbce, która ma na celu wydobycie z nich ich naturalnego piękna. Zawsze dobieramy metodę obróbki pod konkretne właściwości kamienia. Dlatego w przypadku onyxu cały proces odbywa się w bardzo delikatny sposób, aby go nie uszkodzić.
Przy omawianiu z klientem nawet tego najtrudniejszego zadania ustalamy indywidualnie każdy etap realizacji zamówienia. To gwarantuje niesamowity efekt finalny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *