Rate this post

Kamień to surowiec o niewyczerpanym potencjale aranżacyjnym, a jego niezaprzeczalny urok skryty jest w naturalnym pochodzeniu oraz absolutnie oryginalnym charakterze tego materiału. Kamień jest kojarzony z designem w stylu włoskim, a także hiszpańskim, które garściami czerpią z zapierających dech w piersiach wzorów, kolorów i faktur tego surowca. Jak można przenieść go na polski grunt oraz jak oswoić charakterystyczną ascetyczność kamienia? Oto nasze propozycje!

Kamień – surowiec z duszą
Kamień dekoracyjny przepięknie prezentuje się we wnętrzach ekskluzywnych, nowoczesnych i eleganckich. Jego szlachetność uwidoczniona jest najlepiej na tle minimalistycznych mebli i stonowanego designu. To kamień gra tutaj pierwsze skrzypce. Kamień elewacyjny to idealne rozwiązanie do wykorzystania na dużych powierzchniach. Elewacja wykonana z kamienia będzie oryginalnym rozwiązaniem nadającym budynkowi charakteru. Kamienne schody czy posadzki to elegancja materiału, która nie będzie szła na kompromisy z wytrzymałością powierzchni.

Upodobanie w naturze – design z kamieniem w roli głównej

Kamień elewacyjny to materiał wpisujący się w także w aktualne trendy związane z tęsknotą człowieka do natury. Jednakże, wykorzystanie surowców pochodzenia naturalnego nigdy nie wychodzi z mody. Proste, odwołujące się do natury aranżacje to niesłabnący nurt w aranżacji wnętrz. W stylistykę tego typu w sposób doskonały wpisuje się kamień. Może być on wykorzystany w roli materiału do posadzek, blatów, kabin prysznicowych, ścian i podłóg łazienkowych czy kuchennych. Kamień dekoracyjny sprawdzi się jako surowiec do tworzenia efektownych detali w rodzaju kamiennej mozaiki czy obrazu. Kamień ozdobny w zależności od jego gatunku i kolorystyki odnajdzie się w we wnętrzach o rozmaitym charakterze. Do rustykalnych, prowansalskich stylizacji będzie pasował kamień w ciepłych odcieniach o drobniejszej fakturze. W przestrzeniach urządzonych w stylu skandynawski kompozycję idealnie uzupełni jasnoszary lub biały kamień o gładkim wykończeniu. W minimalistycznych, nowoczesnych aranżacjach sięgajmy po kamień przywodzący na myśl surową stylistykę betonu lub matowe odcienie czerni. Jedyny w swoim rodzaju blat – jak wykorzystać kamień w kuchni?

Kamienne wykończenie stanowiska pracy w kuchni z pewnością wzbogaci aranżację tego pomieszczenia o pierwiastek luksusu i elegancji. Jak wspomniano wyżej, kamień będzie wpisywał się w wiele różnych stylistyk, nie tracąc przy tym nic ze swej oryginalności. W ostatnich latach, dużym zainteresowaniem w kategorii materiałów do blatów kuchennych cieszą się kamienie o wyrazistym unerwieniu, ciekawie uzupełniające wystrój kuchni o stonowanym designie. Podczas wyboru kamienia na blat kuchenny należy, poza jego walorami estetycznymi, wziąć pod uwagę, że blat to miejsce robocze, a jego powierzchnia będzie poddawana wielu próbom, takim jak różne temperatury, wilgoć czy uszkodzenia mechaniczne. Warto wybrać więc materiał o wysokiej odporności. W tej kategorii sprawdzą się najlepiej granit, porfir czy bazalt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *