Rate this post

Szukając oryginalnych sposobów na wykończenie łazienek naszych domów i mieszkań, sięgamy coraz częściej po naturalne materiały. Wracając do korzeni oraz niepowtarzalności natury wzrokiem idziemy w kierunku kamienia, jako wyjątkowo wytrzymałego i eleganckiego oraz szlachetnego surowca, który wciąż zyskuje na popularności w branży wnętrzarskiej. Kładziemy go na podłogach i ścianach, zamawiamy z niego blaty oraz elementy sztukaterii dekoracyjnej.

Jak się sprawdzi kamień w łazience?


Kamień to bardzo wdzięczny materiał, który sprawdzi się w każdych wnętrzach tradycyjnych, jak i bardziej nowoczesnych. Jest bardzo wytrzymały i tworzy pełną estetykę współgrając z bogactwem kolorów i wzorów dostępnych na rynku z innych materiałów. Każdy znajdzie swój kolor i rodzaj kamienia idealne dopasowany do swojej łazienki. Dodatkowo kamień spełni oczekiwania i sprawdzi się w nawet tych miejscach łazienki gdzie warunki są bardzo trudne i narażone na dużą wilgotność, gdzie inne materiały w przeciągu roku sobie nie poradzą.

Łazienka z kamienia

Łazienka to specyficzne pomieszczenie w naszym domu lub mieszkaniu. Osadzająca się na wszystkim para wodna i woda a co za tym idzie duża wilgotność powietrza, zmuszają nas do wyboru odpowiednich rodzajów materiałów do wykończenia okien, drzwi, podłóg czy ścian.
Kamień jest tym materiałem jako jeden z nielicznych materiałów naturalnych, który jest odporny na panujące warunki w łazienkach. Oczywiście musi być on odpowiednio przygotowany, wypolerowany oraz zakonserwowany, o co dbają dobre firmy kamieniarskie produkujące tego rodzaju okładziny. Chcąc niekiedy nadać charakteru Waszej łazience wykorzystujemy kamien surowy o wykończeniu antykowanym lub lease „skórki pomarańczy”. Struktura ta ma wygląd naturalnej surowości ale gładkiej, którą można łatwo wyczyścić i utrzymać w nienagannym stanie. Kamień nadaje łazienkom klasy nawet tym kałym tworząc wnętrza szykowne zawsze w ponadczasowym i prestiżowym guście.

Co zamiast płytek pod prysznic?

Od lat trwają poszukiwania materiałów, które spełniały by odpowiednie wymogi i chroniły ścianę przed zawilgoceniem. Pomimo stosowania hydroizolacji w postaci szlamu do zabezpieczenia ścian przed wilgocią sam materiał powinien być nie tylko odporny odporny przed czynnikami wilgoci ale również jego montaż wykonany tak aby zminimalizować łączenia, fugi występujące w większości łazienek.

kamień w łazience

Wymagają one również odpowiedniej pielęgnacji, aby uniknąć problemu z namnażaniem bakterii i rozwojem pleśni. W takiej przestrzeni z pewnością sprawdzi się odporny na działanie wody i zmiennej temperatury, kamień naturalny.

Ściana pod prysznicem

Duży format kamieni naturalnych na rynku pozwala w efekcie uzyskać jedną połać na ścianie ze zminimalizowaniem fug stając się jedną taflą z łączącymi się użyleniami kamieni przedstawiając w całej okazałości kunszt i obraz natury. Jest to niesamowity efekt biorąc pod uwagę, że nie tylko nadajemy wnętrzu orgsanlnego wyglądu ale także wpływamy na bezpieczeństwo użytkowania ingerencji wody. Nie tylko sam kamień naturalny jest odpowiednim materiałem do użycia na ścianie pod prysznicem. Ostatnimi laty wielkim hitem są spieki kwarcowe występujące w wielkich formatach takich jak kamień. Materiały te są również całkowicie naturalne lecz cieńsze i lżejsze. Z łatwością można zastosować je w mieszkaniach gdzie ścianki działowe są cieńsze ale także zachować wygląd natury w wielu kolorach kamieni szlachetnych gdzie posiadają bardzo wysoką cenę. Ich odzwierciedlenie na spieku kwarcowym jest bardzo realistyczne i znacząco bardziej ekonomiczne w końcowym rozliczeniu.

Niepowtarzalny artyzm natury
Niesamowite obrazu tworzone przez malarzy są idealnym porównaniem do artyzmu jaki przygotowała dla nas natura w postaci swoich minerałów ugruntowanych przez miliony lat w ziemi. Dlatego człowiek jako istota otwarta i żądna wprowadzania w nasz świat nowości współgrających z synergią człowieka sięga po naturalne materiały aby tworzyć rzeczy, które nie tylko będą piękne dla oka ale także praktyczne, trwałe i nie sprawiające problemów podczas ich eksploatacji. Takim właśnie materiałem jest kamień, który od setek tysięcy lat zachwyca i ujmuje swoimi walorami estetycznymi w wykończeniu całych wnętrz prywatnych ale także publicznych a ostatnimi czasy również biznesowych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *