5/5 - (1 vote)

Jaki kamień na blat na wymiar wybrać?

Blat wykonany z kamienia z powodzeniem możemy wybrać z wielu różnych rodzajów dostępnych na rynku. Kamień jest materiałem, który możemy uznać za jeden z najtrwalszych oraz solidnych elementów naszej kuchni, który zostanie z nami na lata. Z tego właśnie powodu musimy naprawdę bardzo dobrze przemyśleć naszą decyzję, odnośnie tego, z jakiego dokładnie materiału chcemy, aby został on wykonany.

Jaki kamień na blat na wymiar?

Nasz blat kamienny może powstać z ponad 200 różnych odmian granitu, całkiem podobnie sytuacja ma się w przypadku marmuru oraz piaskowca. Tak bogata oferta sprawia, że praktycznie każdy znajdzie kolor odpowiedni do swojej kuchni, który pięknie będzie zgrywał się z aranżacją całego domu. W ofercie znajdziemy zarówno kolory bardzo wyraziste, jak i delikatne oraz stonowane. Co ciekawe kamień w pomieszczeniach stosuje się również do wykończenia wnętrza, dlatego z jego pomocą można stworzyć naprawdę ciekawe aranżacje.

Najczęściej polecanymi blatami do kuchni są blaty granitowe oraz bazaltowe. Popularne materiały to również marmur oraz trawertyn. Jednak pamiętajmy wtedy, aby nasze blaty zabezpieczyć w odpowiedni sposób przed powstawaniem plam oraz wchłanianiem przez nie wilgoci. Co ważne, każdy gatunek blatu kamiennego, jaki wybierzemy, jest odporny na wysokie temperatury. Kamień jest więc świetnym wyborem jeżeli chodzi o kuchnie.

Czy blaty kamienne polecane są do kuchni na wymiar? Jak najbardziej tak! Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii mamy możliwość nadania temu materiałów praktycznie nieograniczonej ilości różnych form. Z powodzeniem z kamienia możemy wykonań wszelkie łuki oraz inne o wiele bardziej skomplikowane kształty.

Jakie wykończenie blatu z kamienia wybrać?

Blat z kamienia, który wybieramy do naszej kuchni, może być wykończony na różne sposoby. Bardzo często stosuje się polerowanie, któremu zawdzięczamy łatwość w czyszczeniu powierzchni. Jednak wnętrza klasyczne świetnie będą prezentowały się z blatem kamiennym, którego powierzchnia została poddana szczotkowaniu. Dzięki temu uzyskujemy efekt lekkiej nierówności, ale również błysku. Na popularności zyskują blaty kamienne wykończone w matowy sposób.

 

Zdjęcie przedstawia piękną kuchnię wykonaną z blatu granitowego

Jak dbać o blat kamienny?

Aby nasz blat kamienny był jeszcze bardziej odporny na różne czynniki, poleca się zabezpieczenie ich specjalnymi impregnatami. Dzięki zastosowaniu warstwy ochronnej będziemy mogli o wiele łatwiej doczyścić powierzchnię naszego blatu.

Jednak do codziennego czyszczenia polecana jest po prostu woda. Zabrudzenia z tłuszczu można usunąć przy pomocy łagodnych środków czystości. Jednak zawsze przed ich użyciem upewnijmy się, czy jest on bezpieczny do stosowania na rodzaju kamienia, który wybraliśmy. W przeciwnym wypadku możemy uszkodzić powierzchnię naszego blatu. Trudne do usunięcia zabrudzenia wymagają zastosowani środków do czyszczenia blatów, które są specjalnie przeznaczone do kamienia. Jednak użycie impregnatu bardzo korzystnie wpływa na zminimalizowanie możliwości pojawienia się plam i trwałych zabrudzeń.

Dodaj komentarz