5/5 - (1 vote)

Obecnie niezwykle modne są wnętrza nawiązujące do natury. Należy wobec tego sięgać po naturalne surowce, przede wszystkim drewno i kamień. Świetnie do siebie pasują, szczególnie w nowoczesnych pomieszczeniach. Meble kuchenne kamienne to rewelacyjne rozwiązanie do kuchni ze względu na wysokie walory użytkowe i estetyczne. Posłużą użytkownikom przez długi czas w niezmienionej formie. Na blacie granitowym można nawet kroić, stawiać gorące naczynia i nie będzie wiązało się to z wystąpieniem uszkodzeń. Kamień i drewno to elegancja, ponadczasowość, uniwersalność. Oba surowce mają rozmaite oblicza, co przekłada się na duże możliwości aranżacyjne.

Co warto mieć na uwadze podczas urządzania kuchni?

Kuchnię można urządzić na wiele sposobów. Obecnie modne są przede wszystkim nowoczesne wnętrza, minimalistyczne. Oczywiście nie trzeba podążać za najnowszymi trendami wnętrzarskimi, najważniejsze będzie przeanalizowanie swoich potrzeb, dopasowanie układu i rodzaju umeblowania do metrażu i kształtu wnętrza. Zdecydowanie ważniejsze będzie kierowanie się zasadami ergonomii, aby stworzyć funkcjonalną i przytulną kuchnię. Znaczenie ma wybór zarówno sprzętu, jak i umeblowania. Kolorystyka także jest niezwykle istotna. Warto podzielić kuchnię na strefy, stosować się do zasady trójkąta roboczego. Jeśli kuchnia ma być urządzona w stylu nowoczesnym, to warto wybrać meble z płaskimi frontami, szafki bezramowe lub ze zasłoniętą ramą czołową. Świetnie sprawdzają się linie poziome, przykładowo w postaci uchwytów poziomych. Należy postawić na prostotę, niewielkie zdobienia. Wszystkie elementy wyposażenia mają tworzyć spójną całość. Mile widziane będą cegła, beton, szkło. Wspaniale sprawdzą się meble do kuchni z kamienia, szczególnie z marmuru, z widocznymi żyłkowaniami. Połączenie kamienia z wyeksponowanymi słojami drewna pozwala uzyskać niebanalny efekt.

Kuchnia w różnym wydaniu, czyli podążając za rozmaitymi stylami wnętrzarskimi

Obecnie wiele osób decyduje się na urządzenie kuchni w stylu rustykalnym. Dominującym materiałem jest oczywiście drewno, które sprawdzi się w przypadku podłogi i mebli. Mile widziane będą także dodatki w stylu vintage, czyli nawiązanie to minionej epoki. Pożądane są elementy wyposażenia nadgryzione zębem czasu. Na oknach przydadzą się zasłony, na stole obrus. Do siedzenia świetnie sprawdzą się tapicerowane krzesła, hokery także będą dobrym wyborem. Warto wprowadzić akcenty barwach ziemi, mile widziane są akcenty mosiądzowane, brązowe, miedziane. Jako oświetlenie sztuczne odnajdą się lampy wiszące w klasycznej odsłonie oraz kinkiety. Z kolei miłośnikom stylu tradycyjnego można polecieć szafki z podwyższonymi panelami, ozdobnymi frontami. Rewelacyjnie sprawdzają się eleganckie blaty z marmuru z dodatkiem szarości, niebieskiego lub złota. Nie może zabraknąć także mosiężnego żyrandola lub w wersji bardziej dekoracyjnej, czyli wzbogaconego o kryształy. Wspaniale nadają się także lampy stylizowane na latarnie. Z kolei w stylu śródziemnomorskim dominuje przede wszystkim ciepła i bogata paleta kolorów. Pożądane są żelazne wykończenia, krzywe linie, mozaika ozdobna, teksturowane powierzchnie, meble z ciemnego drewna.

Dodaj komentarz