Rate this post
jak odnowić schody z kamienia

Schody wykonane z kamienia to dla wielu osób przejaw najwyższej elegancji. Nie ma co się dziwić takiemu podejściu. Kamień to materiał ponadczasowy. Konstrukcje kamienne wykonuje się tak, żeby przetrwały lata. Jednak jak doskonale wiadomo, nawet najtrwalsze rzeczy kiedyś się w końcu zużywają, a potem niszczą – dotyczy to również kamiennych schodów. Jak je odnowić?

Jak zadbać o schody z kamienia samodzielnie?

Zdecydowanie najłatwiej jest wyczyścić powierzchowne zabrudzenia. Do czyszczenia można użyć ściereczki z mikrofibry, nasączonej wodą z detergentem. Warto jednak pamiętać, że na rynku dostępne są specjalne środki, jak na przykład dostępne na rynku pasty polerskie. Kupując tego typu produkty, należy wiedzieć, z czego dokładnie wykonane są nasze schody. To, co może pomóc jednemu rodzajowi kamienia odzyskać dobry wygląd, w przypadku innego może równie dobrze zaszkodzić.

Kiedy warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy?

Co jednak zrobić, jeżeli schody z kamienia nie były odpowiednio zadbane przez lata i teraz całość ich powierzchni pokryta jest różnorodnymi zabrudzeniami i rysami. Oczywiście za taką pracę również można zabrać się samemu, ale dla osób niedoświadczonych i niedysponujących odpowiednimi narzędziami na pewno będzie to bardzo trudne. Warto więc skorzystać z usług profesjonalnej firmy, zajmującej się renowacją kamienia. Zaangażowanie specjalistów oznacza przede wszystkim to, że nasze schody zostaną potraktowane w sposób całkowicie fachowy. Firma zajmująca się renowacją konstrukcji kamiennych użyje specjalistycznych narzędzi polerskich i środków, które sprawią, że schody odzyskają połysk, jak za czasów swojej młodości. Nowoczesne środki i metody, które są dostępne obecnie, potrafią sprawić, że schody z kamienia po renowacji będą wyglądać nawet lepiej, niż kiedy były całkiem nowe. Renowacja zaniedbanych schodów to kilka etapów szlifowania i polerowania, a także nanoszenia środków mineralizujących powierzchnię kamienia, dzięki którym będzie wyglądać ona perfekcyjnie.

Wynajęcie profesjonalistów do naprawy schodów jest konieczne również wtedy, kiedy po latach powstały na nich ubytki. Nawet największe uszkodzenia mogą być przy pomocy dostępnych dziś metod naprawiona, aczkolwiek wymaga to dużej wiedzy, umiejętności i doświadczenia.

Pielęgnacja schodów na co dzień – jak sprawić, że będą piękne na długo?

Co, jednak kiedy schody zostaną już odnowione? Warto pamiętać, że od tego momentu bardzo dużo zależy już od nas, a właściwe dbanie o kamień, z którego zostały wykonane, pozwoli zachować ich dobry wygląd na jak najdłużej. Większość kamieni wystarczy przemywać na co dzień wodą z dodatkiem detergentu. Należy jednak wiedzieć, że niektóre rodzaje kamienia nie powinny być moczone i należy do ich pielęgnacji stosować specjalne preparaty. Konkretnych informacji na temat sposobów dbania o schody z kamienia można szukać na przykład w specjalistycznych sklepach.

Dodaj komentarz