5/5 - (1 vote)

Jak dowiedzieć się gdzie dana osoba jest pochowana na cmentarzu?

Poniżej przedstawiono mapę Cmentarza Komunalnego – Rzeszów Wilkowyja

 

cmentarz komunalny

Czy istnieje aplikacja ułatwiająca odnalezienie grobu bliskiej osoby, czy może lepiej skorzystać z informacji u zarządcy cmentarza a co zrobić gdy nie jesteśmy na miejscu. Jak znaleźć grób na cmentarzu jak chcemy zlecić wykonanie nagrobka lub odwiedzić grób w Dzień Wszystkich Świętych?

Wszystkich świętych obchodzi się 1 listopada. Powinien to być dzień refleksji i refleksji. 1 listopada należy przeznaczyć na medytację i wspominanie zmarłych. Jednak na cmentarzach panuje często nerwowa atmosfera związana z brakiem możliwości znalezienia grobu. Po roku czasu wiele się zmienia na cmentarzach. Mogił przybywa. Administratorzy prowadzę prace budowlane upiększając cmentarz. Całe otoczenie na cmentarzach niekiedy się zmienia nie do poznania.

Jak znaleźć grób zmarłego, skoro na cmentarzu jest tyle zmian a i osób w święta jest coraz więcej?

Mapy całego cmentarza z podziałem na sekcje można znaleźć zarówno na cmentarzu, przy wejściu głównym jak i na stronie internetowej.
Na mapie zaznaczono także alejki i wejścia na cmentarz. Niektóre z nich są dokładniejsze, ponieważ pokazują również liczbę kolumn, grobów lub kwater. Dlatego wystarczy zapisać te informacje na papierze lub zrobić zdjęcie telefonem a następnie odszukać grób na mapie.

Wyszukiwarka internetowa

To popularny sposób znajdowania grobów. Możesz wybrać wyszukiwarkę krajową lub regionalną. Wpisz tam imię i nazwisko osoby pochowanej .
Jest to bardzo prosty i wygodny sposób na znalezienie grobu bez zbędnego chodzenia po cmentarzu i szukania po znacznikach kwater.

Poniżej pomagamy gdzie szukać takich informacji korzystając z internetowych wyszukiwarek.

Wyszukiwarki ogólnopolskie:

WebCmentarz.pl,
Grobonet.com,
KsiegaZmarlych24.pl.

Aplikacje na telefon

Niektóre cmentarze mają także specjalne aplikacje, które można pobrać na telefon. Są to między innymi:

Cmentarz GPS,
Sakralny Poznań,
Polskie Cmentarze,
Szczecińskie Cmentarze,
Cmentarze Kraków,
Grobonet.

Dodaj komentarz