Rate this post

Konserwacja kamienia jest niezbędna, by zachował on swoją piękną barwę i naturalne piękno. Niestety niesprzyjające warunki atmosferyczne, codzienne zabrudzenia wpływają na estetykę kamienia i z czasem traci on swój naturalny wygląd. Impregnacja zabezpiecza powierzchnię przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych, chroni przed wchłanianiem cieczy, olejów i zabrudzeń.

Impregnat – jaki preparat?

Preparat do konserwacji powinien nie tylko chronić kamień przed zabrudzeniami, ale również zabezpieczać powierzchnię przed utratą koloru. Kamień to element wykończeniowy, który często znajduje swoje zastosowanie również wewnątrz budynku, zatem preparaty powinny być bezpieczne dla mieszkańców. Stąd produkty takie powinny spełniać rygorystyczne normy i posiadać odpowiednie certyfikaty.

Zamów online

W ofercie sklepu do-kamienia.pl dostępne są preparaty najwyższej jakości tylko od sprawdzonych producentów. Renomowane marki to gwarancja skuteczności. Oferowane produkty są niezwykle wydajne i posiadają niezbędne certyfikaty, gwarantujące bezpieczeństwo użytkowania. Impregnaty w naszym sklepie są paroprzepuszczalne, zatem uniemożliwiają tworzenie się grzybów i bakterii wewnątrz kamienia. Skutecznie chronią nawierzchnię przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych, oraz zabezpieczają powłokę przed działaniem cieczy i oleju. W ofercie posiadamy również produkty, które podkreślają naturalny kolor kamienia i chronią materiał przed blaknięciem. To częsty problem w przypadku kamienia w kolorze czarnym. Nasze preparaty nie deformują kamienia i nie zatykają porów. Dzięki zastosowaniu naszych środków powierzchnia staje się odporna na zarysowania i ubytki, a to z kolei zapewnia nie tylko żywotność nawierzchni, ale również jej estetyczny wygląd.

Aplikacja

W zależności od zastosowanego preparatu należy zawsze postępować zgodnie z zaleceniami na etykiecie. Gwarantuje to najlepsze efekty impregnacji i zapewnia bezpieczeństwo użytkowania.
Powierzchnię należy dokładnie oczyścić i osuszyć. W zależności od zaleceń producenta i preparatu, produkt można nanosić ściereczką, pędzlem lub wykorzystać wygodną formę sprayu. Po ok. 15 minutach, kiedy ciecz jeszcze nie wyschła czynność należy powtórzyć. Ewentualny nadmiar należy usunąć w ciągu godziny. Produkt wymaga czasu na utwardzenie, jednak po 3 – ech godzinach powierzchnia jest gotowa do użycia. W zależności od poziomu wilgoci i warunków atmosferycznych, produkt utwardza się w przeciągu 24 – 48 godzin. Narzędzia wykorzystane do impregnacji należy wyczyścić benzyną lakową.

Dodaj komentarz