Rate this post

Kreując wnętrze mieszkania wybiera się materiały, które efektownie wyglądają i wprowadzają ciepły klimat. Jednym z nich jest gres drewnopodobny, używany jako wykończenie posadzki w różnego rodzaju wnętrzach. W sklepach można też znaleźć płytki gresowe, które mają zastosowanie na kuchennej ścianie oraz w łazience.

Gres drewnopodobny w mieszkaniu

Szukając materiałów na posadzkę w łazience lub np. na schody warto wybrać gres drewnopodobny, który w doskonały sposób imituje naturalne deski. Jest też elementem, który dekoruje przestrzeń i wprowadza do niej ciepły klimat. Z uwagi na swoje właściwości może być również stosowany w wilgotnych pomieszczeniach, takich jak łazienka i hol.

Gres szkliwiony drewnopodobny – zalety takiego rozwiązania w mieszkaniu

Gres sprawdza się w takich wnętrzach jak salon i kuchnia, z uwagi na wysoką funkcjonalność. Płytki gresowe są wytrzymałe na uszkodzenia, dzięki czemu nadają się także do mieszkań, w których przebywają zwierzęta. Ponadto można nimi aranżować przestrzeń wokół kominka, korytarz, hol i inne pomieszczenia narażone na wilgoć i zmiany temperatur. Gres polecany jest także do łazienek, gdzie pięknie się prezentują na podłodze i na ścianach i wykazuje właściwości wodoodporne i antypoślizgowe.

Płytka gres drewnopodobna

Gres jako materiał mający zastosowanie w mieszkaniach sprawia, że wnętrza optycznie wydają są cieplejsze. Co więcej, pasuje do ogrzewania podłogowego, dzięki mniejszemu oporowi cieplnemu pod płytkami gresowymi.

Gres drewnopodobny do salonu

Obecnie w salonach gres drewnopodobny jest alternatywą dla drewnianych parkietów, które są dosyć kosztowne, a ponadto wymagają impregnacji. Z kolei gres idealnie sprawdza się jako wytrzymały materiał, mający szerokie możliwości aranżacyjne i pasujący do salonów zachowanych w różnych stylach.

Gres drewnopodobny na taras

Funkcjonalność gresu powoduje, że prezentuje się dobrze nie tylko we wnętrzach, ale także na tarasie, balkonie czy nawet w ogrodzie. Wynika to z faktu, że naturalne drewno, znajdujące się poza mieszkaniem, narażone jest na wiele szkodliwych czynników, natomiast płytki gresowe nie wymagają impregnacji, są znacznie bardziej odporne na zmienne temperatury i uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu przez wiele lat można cieszyć się ich nienagannym wyglądem.

Łazienka z gresem drewnopodobnym

Gres wykazuje niską nasiąkliwość, dlatego idealnie sprawdza się w łazience. Wystarczy przetrzeć powierzchnię suchą szmatką lub ściereczką. Co więcej, gres jest bardzo odporny na ścieranie, rysy oraz inne rodzaje uszkodzeń i wykazuje wysoką wytrzymałość na czynniki zewnętrzne, dlatego wybierając go zyskuje się pewność, że będzie nienagannie wyglądał nawet podczas wieloletniej eksploatacji.

Gres w kolorze drewna – zalety takiego rozwiązania

Gres pięknie wygląda i jest dostępny w szerokiej gamie wzorów i modeli, co daje duże możliwości aranżacyjne w różnych rodzajach wnętrz. Dzięki temu można dobrać gres zarówno do klasycznych, jak i tradycyjnych aranżacji w mieszkaniu, tworząc piękną przestrzeń na wiele lat.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *