5/5 - (5 votes)

Gdzie zamówić nagrobek aby uniknąć reklamacji i wadliwego wykonania?

Zamówienie nagrobka to ważna decyzja, która wymaga rozważenia wielu czynników. Jednym z najważniejszych aspektów jest wybór odpowiedniej firmy kamieniarskiej, która zapewni solidne wykonanie i profesjonalizm w każdym detalu.
Oto kilka wskazówek, które pomogą uniknąć reklamacji i wadliwego wykonania nagrobka.

Długoletni Staż na Rynku

Jednym z pierwszych kroków, które warto podjąć, jest wybór firmy kamieniarskiej o długoletnim stażu na rynku. Firmy kamieniarskie działające przez wiele lat zwykle zdobywają doświadczenie oraz zaufanie klientów poprzez jakość swojej pracy i rzetelność. W większości przypadków są to firmy rodzinnego pochodzenia, które dbają o swój wizerunek na rynku lokalnym.

Umowa Pisemna

Równie ważne jest zawarcie umowy pisemnej z firmą kamieniarską. Umowa pisemna jest podstawą prawną i zabezpieczeniem, które gwarantuje solidne i prawidłowe wykonanie zamówienia. W umowie powinny być jasno określone wszystkie szczegóły, w tym rodzaj kamienia, wzór nagrobka, termin realizacji, koszt, warunki płatności itp. Dzięki umowie klient ma pewność, że jego oczekiwania zostaną spełnione.

Ostrzeżenie przed Firmami Krótko istniejącymi i nie posiadających produkcji.

Warto unikać zamawiania nagrobków i usług kamieniarskich w firmach o krótkim stażu na rynku. Firmy, które istnieją krótki czas, mogą nie mieć odpowiedniego doświadczenia ani renomy. Również firmy tzw. wystawowe przy cmentarzach często nie zapewniają takiej jakości, jakiej oczekujesz.
W przeszłości zdarzały się przypadki utraty wpłacanych zaliczek w tego rodzaju firmach, które były dokonywane bez żadnego pokwitowania, paragonu ani faktury. W renomowanej firmie i ceniącej sobie klienta można liczyć na wykonane projektu 3D przed jego produkcją.

Opinie i Rekomendacje

Sprawdzenie opinii  o firmach kamieniarskich w internecie wie wiarygodnych źródłach jak google może być również pomocne. Ważne jest  również to ile firma posiada opinii składających się na końcowy wynik. Inaczej wygląda firma mająca ponad 200 opinii i ocenę 4,8 a inaczej wygląda firma posiadająca 10 opinii z oceną 5,0. Klienci, którzy mieli doświadczenie z daną firmą, często dzielą się swoimi recenzjami i rekomendacjami. To cenne źródło informacji, które może pomóc w dokonaniu właściwego wyboru oraz uniknięcia niepotrzebnych problemów.

Kontakt z firmą
Jeżeli zauważysz, że podczas kontaktu z wykonawcą nie odbiera on telefonu, nie oddzwania, mówi mało rzeczowo, omija niewygodne pytania lub  unika kontaktu wzrokowego to nie zawracaj sobie głowy takim wykonawcą a unikniesz przykrych niespodzianek. Solidna i rzetelna firma zawsze odpowie na pytanie tak aby wyjaśnić wszelkie sprawy nawet jeśli nie do końca są wygodne dla niej.

Dodaj komentarz