5/5 - (3 votes)

Czy można wykonać blat pogrubiony, np. 6 cm, bez widocznych łączeń?

Tak, jest możliwość wykonania w taki sposób pogrubionego blatu nie zależnie od jego grubości. Możliwe jest wykonanie każdego pogrubienia od 4-10 cm kub więcej. Polega ono na łączeniu dwóch elementów kamiennych pod kątem 45 stopni. Łączenie odbywa się za pomocą żywicy poliestrowej na krawędzi blatu, przez co jest niewidoczne a użylenie w kamieniu jest kontynuowane. Trzeba mieć również na uwadze to, że pogrubienie blatu zwiększa jego wagę i trzeba o tym wiedzieć przy projektowaniu. I wykonaniu zabudów meblowych.

Należy koniecznie pamiętać o tym, aby fronty mebli były obniżone o szerokość pogrubionego blatu z zachowaniem wolnej przestrzeni pomiędzy frontami a blatem gdyż może wyjść kolizja frontów podczas otwierania. Najlepiej wtedy porozmawiać z firmą meblarską sposób wykonania takich mebli. Pierwszy sposób to podniesieni korpusów mebli o różnicę wynikającą z pogrubienia blatów. Drugim sposób to dołożenie na górnej części korpusów płyty meblarskiej mdf o grubości odpowiadającej  różnicy pogrubienia blatów. Inaczej tłumacząc jeżeli mamy blat pogrubiony do grubości 6 cm a płyta kamienna posiada grubość 2 cm wówczas płytę mdf dokładamy na samej górze w grubości 4 ( dwie płyty mdf 22+18 mm)

Blak z białego kamienia w kuchni

Jest możliwość również wykonania blatu w pełnej grubości kamienia jednak waga takiego blatu będzie dość wysoka i mogą pojawić się problemy z wytrzymałości mebli kuchennych. Czasami wykonywane są tak produkty o mniejszych gabarytach jak umywalki łazienkowe. Wówczas blok kamienny jest odpowiednio cięty, szlifowany i polerowany, aby uzyskać gładką i trwałą powierzchnię. Jednak takie rozwiązania są znacząco droższe od pogrubienia blatu pod kątem 45 stopni. A fachowe wykonanie takiego pogrubienia jest również trwałe i bardzo estetyczne.

umywalka-kamienna-z-kwarcytu-nacarado

W razie wątpliwości zawsze warto skonsultować się razem z kamieniarzem oraz meblarzem, którzy będą mogli wspólnie wybrać najlepsze rozwiązanie w danym projekcie.

Logo laureat

Dodaj komentarz