Rate this post

Sercem domu jest kuchnia.

Już na etapie projektowania, czy remontu domu dla każdego inwestora kuchnia jest miejscem kluczowym. W niej spędzamy większą cześć czasu będąc w domu, gotujemy, rozmawiamy. We współczesnych projektach domów i mieszkań kuchnia jest miejscem otwartym na salon, dlatego jej wygląd i praktyczność ma duże znaczenie już na etapie projektowania.

Kiedy przychodzi czas podjęcia decyzji, jakie blaty do kuchni wybrać, musisz upewnić się, że rozumiesz, że blaty kamienne (granitowe, kwarcowe), są droższe od laminowanych , ale koszt (nawet jeśli jest ograniczony budżetem) zostanie później uzupełniony nie tylko o wartość pieniężną, ale także o atrakcyjność i wystrój domu.
Przy projektowaniu kuchni należy odpowiedzieć na kilka kluczowych pytań, szczególnie funkcjonalności, kolorów, oraz najważniejsze dotyczące blatów.
Należy wziąć to pod uwagę.

Jaki jest koszt blatów granitowych?

Przeszukując internet i szukając różnych inspiracji blatów granitowych na całym świecie, musimy mieć świadomość, że istnieją lokalne firmy kamieniarskie, które sprzedadzą odpowiedni kamień do Twojej kuchni. Zakłady kamieniarskie z wieloletnim doświadczeniem oraz nowoczesnym parkiem maszynowym są w stanie sprostać najbardziej wymagającym klientom i projektom.

Tak jak na pytanie ile kosztuje samochód nie otrzymamy jednoznacznej odpowiedzi, tak samo na pytanie ile kosztuje metr blatu granitowego. Na cenę konkretnego kamienia ma wpływ wiele czynników, m.in. rodzaj kamienia, miejsce wydobycia, transport, klasa kamienia. Niektóre blaty kamienne są rzadsze niż inne, co powoduje wzrost ceny produktu.
Przy wycenie blatów kamiennych nie opieraj się tylko na jednym kosztorysie.

Skąd wynikają duże różnice w cenie kamienia pomiędzy wykonawcami?

Często firmy podają cenę za kamień, który jest materiałem w drugim gatunku. Co to oznacza? Czy materiał jest gorszy jakościowo, przecież to też kamień. Tak dokładnie to jest też kamień. W naturalnych materiałach występuje tzw. Segregacja. Materiał jakościowo jest taki sam tylko w tańsze materiały występują w mniejszych taflach płyt, posiadają przebarwienia, pęknięcia oraz plamy oczywiście powstałe w naturalny sposób. Jednak segregacja ta pozwala zróżnicować materiał naturalny pod kątem gatunku. Dlatego chcąc obniżyć cenę stosowane są tego typu kamienie a nie droższe materiały w większych formatach bez skaz.

Po drugie wykonawcy często podają cenę za metr kwadratowy samego kamienia, obniżając jego wartość o rzeczywisty koszt obróbki. Należy zwrócić uwagę, czy dana firma podaje cenę cząstkową za sam kamień, czy za kamień obrobiony. Bo różnice potrafią być bardzo duże.

Atrakcyjność i wartość wystroju

Oczywiście, montując granitowe blaty, automatycznie zwiększasz wartość domu. Ale sprawiasz też, że jest bardziej atrakcyjny i dodaje uroku całemu domowi, a nie tylko kuchni.
Jeśli planujesz sprzedać swój dom w dowolnym momencie swojego życia, wartość jego wraz z atrakcyjnością i elegancją granitowych blatów wzbudzą zainteresowanie potencjalnego nabywcy. Niemal zakłada się, że kupując dom, który jest czymś więcej niż tylko domem startowym w życiu, kamienne blaty są wartością dodaną, która nadaje poczucia elegancji, prestiżu, klasy i jakości. A przy tym doskonale nie sprawdzają również podczas użytkowania.

Współczynnik trwałości

Blaty granitowe nie tylko przechodzą test wizualny pod kątem atrakcyjności i urody, ale także zwiększają trwałość Twojej kuchni. Blaty granitowe są twardsze i mocniejsze, a długoletnia trwałość granitu sprawia, że ​​jest on o wiele bardziej atrakcyjny zarówno dla właścicieli domów, jak i deweloperów.

Blaty granitowe mają dłuższą trwałość, w porównaniu do tradycyjnych blatów laminowanych. Dzięki temu nie zobaczymy na nich żadnych zadrapań ani przypalonych miejsc po gorących naczyniach. Blaty kamienne są na całe życie, gdyż trwałość i jakość jest niezmienna.
Wykańczając nową kuchnię, lub wymieniając blaty laminowane na kamienne, dokonujesz inwestycji na długie lata. Inwestycja pieniężna będzie tego warta na dłuższą metę nie tylko ze względu na elegancję i atrakcyjność, ale doda wartości Twojej nieruchomości.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *