Chcemy się z Państwem podzielić wyróżnieniem, jakie otrzymaliśmy prosto z kapituły przyznawania prestiżowych nagród wprost z rąk Marszałka Województwa Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego.
Zostaliśmy zauważeni i docenieni za pomysł wypływający z naszej firmy:
„Certyfikowane blaty kamienne z ładowaniem indukcyjnym”
Skąd tak w ogóle wziął się ten pomysł?
Pomysł narodził się, jak zawsze to bywa z potrzeby ułatwienia sobie funkcjonowania życia. W końcu jak to mówią:potrzeba matką wynalazków”.
Każdy z nas ma problem z ładowaniem telefonów. Szukanie ładowarki, końcówka nie taka, wystające przewody, o które ciągle zahaczamy.
Są to przeszkody w funkcjonowaniu dzisiejszych czasów. Czasy się zmieniają i nasze wymagania również są zmienne. Chcielibyśmy ciągłej wygody w życiu codziennym.
I tak się dzieje. Funkcjonowanie w samochodach podczas jazdy np: asystent kierowania, jazda rowerem np: elektryczne rowery, a nawet bieganie np: elektroniczne dopasowanie stopy do butów.I tak można by wymieniać wiele usprawnień życia codziennego.
Nasza firma zauważyła, że podczas przebywania w domu prawie w każdej rodzinie telefony odkładane są na blat kuchenny, wyspę lub nadbudowę kuchenną łączącą kuchnie z salonem.Z resztą nie tylko telefony, ale też inne rzeczy np. klucze, listy z reguły wszystko, co mamy w kieszeniach.
Przyszła pierwsza myśl — Dlaczego? A no właśnie dlatego, że są to rzeczy, które na co dzień używamy, a miejsce jak kuchnia są miejscem ogólnie dostępnym, od którego rozpoczynamy każdy dzień swojego życia i spędzamy w nim bardzo dużo godzin podczas każdego dnia. Co do samych telefonów zauważyliście na pewno, że odkładając telefon w kuchni szukacie zaraz ładowarki.
Szczególnie w telefonach już paroletnich, gdzie bateria długo nie wytrzymuje. I znów ten sam problem. Ładowarka, końcówka i przeszkadzający przewód. Podczas wykonywanych prób u nas w zakładzie ZAKO po wielu testach i również nieudanych próbach
znaleźliśmy panaceum na pomoc ludziom z takimi problemami. Zamontowaliśmy pod blatem ładowarkę indukcyjną na odpowiedniej odległości oraz przy pomocy odpowiednio dobranej mocy ładowarki indukcyjnej. I co się okazało?
Fale elektromagnetyczne przechodzące przez kamień ładują telefon wyposażony w ładowanie indukcyjne. Teraz przy wykonywaniu blatów kamiennych z granitu, kwarcu, konglomeratów, spieków kwarcowych i dektonu po dobraniu odpowiedniej ładowarki jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom bardzo wygodne i mało awaryjne rozwiązanie ładowania telefonów komórkowych na blacie kuchennym z wykorzystaniem indukcji.
Proste eleganckie i niestwarzające problemów rozwiązanie wybiera dużo naszych klientów, zwłaszcza że koszty takiego rozwiązania nie są wysokie. Dodatkowo postanowiliśmy nadać certyfikat na kompleksową usługę połączenia ładowania indukcyjnego z kamieniem oraz zastosowania takiego rozwiązania w domach i mieszkaniach naszych klientów. Zastosowanie samego kamienia w domach jest już czymś wyjątkowym przy obecnej technologii. Obróbka kamienia to nie tylko wycięcie i zamontowanie danego elementu w postaci blatu, lecz wydobycie i ukazania piękna tego kamienia, jego struktury, barwy i ponadczasowości. Kładziemy również duży nacisk na zwiększanie świadomości naszych klientów pod kątem poprawnego użytkowania kamienia naturalnego w taki sposób, aby nie przytrafiały się kłopoty podczas użytkowania i mógł on przykuwać oko przez długie lata istnienia w kuchni.
Dlatego patrząc z punktu połączenia technologii lat siedemdziesiątych — bo wtedy wynaleziono zjawisko elektromagnetyczne, natomiast szersze zastosowanie tego wynalazku znalazło zastosowanie dopiero w latach dwutysięcznych.
A jak to się odnosi do kamienia naturalnego? Otóż połączenie z naturalnym kamieniem nastąpiło dopiero w roku 2016 i odbiło niegłośnym echem w branży kamieniarskiej. Wiele firm, w tym nasza znalazło szereg zastosowań takiego rozwiązania m.in. przy ładowaniu telefonów komórkowych. Wyobraźcie sobie zatem, że to, co jeszcze niedawno było niemożliwe i nie mieściło się w naszych głowach, teraz jest dostępne od ręki. To niesamowite wrażenie, że możemy połączyć kamień sięgający epok prehistorycznych (określonych później przez naukowców czasami Paleolitu sięgającymi 40 lat p.n.e.) ze współczesnymi technologiami.
Jest to doświadczenie, które nie zawsze możemy objąć naszymi myślami mając świadomość rozbieżności tak odległych lat.